Miejsca galerii

GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?
GALLERY?

Milan Fashion Week
Zdjęcia z lotu balonem wydrukowałabym na koszulkach i innym ubraniu. Zaprojektowałabym kolekcję w odpowiednim stylu i po pokazie mody w Mediolanie udostępniłabym w sklepach całej Europy. W taki sposób ludzie mogliby poznawać Warszawę również podczas robienia zakupów.
KatiaKri
Będę drukować zdjęcia i rozdawać je jako "pocztówki z Warszawy" turystom i mieszkańcom. Gdzie? Gdzieś między Skaryszewem a Starym Miastem.

Berlin-Warszawa-Express Galeria Mobilna
[V] Galerię chciałbym zaprezentować w wagonach pociągu EuroCity relacji Warszawa - Berlin. Będzie to mobilna galeria, którą będą mogli zobaczyć wyłącznie pasażerowie tego pociągu. Jej celem będzie wypromowanie, także za zachodnią granicą, piękna stolicy Polski.
JaponczykZChin


Zacisze przy ul. Maltańskiej
V . Zdjęcia przyczepię do barierek za pomocą spinaczy. Każdy odwiedzający będzie mógł je obejrzeć przy szumie wody.
S.Moneta
Bal(k)on Bluszcz
Zainspirował mnie bluszcz pnący się na hotelu Agrykola, tuż przy bieżni lekkoatletycznej, na której często trenuję. Hotel to miejsce wielu turystów, którzy na pewno przykuliby takiej galerii dużą uwagę. Bluszcz może być związany z długowiecznością, co doskonale wkomponowałoby się w 200lecie Uniwersytetu Warszawskiego i dziesięciolecie Varsavianistyki.
VKamila18
pracownia orange
Na stojącej tablicy umieścimy wydrukowane zdjęcia, które będą dostępne dla wszystkich uczniów i mieszkańców naszej gminy.
A.B
Boisko przy liceum.
VVVVV Varsavianistyka . Zamierzam przyczepić zdjęcia na widocznym zielonym ogrodzeniu, tak, aby tworzące zdjęcia tworzyły linie boczne, bramki, oraz linię środkową boiska do piłki nożnej. Będzie to wspaniałe nawiązanie do miejsca w którym ta galeria się znajduje bo jest to własnie boisko sportowe przy moim liceum.
VKonradK

Osoby obecne na zdjęciu (kolejność od lewej do prawej): Małgorzata Bożym, Kinga Karaś, Magdalena Trojan, Mateusz Kuźma i Bartłomiej Balicki

Relaks nad łóżkiem
V Galeria będzie miała charakter czysto prywatny. Na jednej ze swoich ścian w pokoju wywieszę serię zdjęć, aby móc nad nimi kontemplować, a tym samym relaksować w wolnej chwili.
MichalWozniakVarsavianistyka
Moja Warszawa
(V) Myślę, że ciekawym miejscem na galerię może być każdy warszawski budynek uwieczniony wraz z charakterystyczną dla naszego miasta granatowo-czerwoną tabliczką z nazwą ulicy i osiedlem. wybierając mój rodzinny Grochów chcę również pokazać, że to osiedle jest owiane złą sławą calkowicie niesłusznie, jest to piękne miejsce z prawdziwie Warszawskim klimatem. Planuję wywiesić galerię na kliku budynkach nowych, kilku starych, ale zawsze z widoczną granatowo-czerwoną tabliczką.
jacekm
Galeria z wyświetlonymi zdjęciami z lotu na telefonach komórkowych

ENS-EVS de Lyon
Galeria zostanie wywieszona w budynku École Normale Supérieure de Lyon. Budynek ENS zaprojektowany przez światowej sławy architekta Henri Gaudin został wybudowany w miejscu wyburzonej fabryki. Wystawa będzie powiązana z ekspozycją zdjęć w budynku Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego w Łodzi, w którym w przeszłości znajdowała się fabryka włókiennicza. Francusko-polska Galeria zdjęć z lotu balonów nad Warszawą ma uświadomić odbiorcom, że miasta zmieniają się każdego dnia. Zmiany cywilizacyjne i ewolucja potrzeb mieszkańców miasta wymusza czasem radykalne działania takie jak wyburzenia bądź mniej inwazyjne jak adaptacja na nowe funkcje. Krajobraz każdego miasta jest ulotny, uchwyćmy więc go w konkretnym miejscu i czasie bo za chwilę się on zmieni!
ENS-EVS de Lyon
 
V Swoją galerię z zdjęciami panoramy Warszawy zamierzam zorganizować w Lublinie w moim rodzinnym mieście. Wstępnie wybrałam plac po farze, miejsce widokowe w Lublinie i tak na murku bądź innym widocznym mijescu z którego ogląda się Lublin zamierzam przyczepić zdjecia z Warszawy tak dla kontrastu aby w jednym miejscu można podziwiać dwa róznie miasta ( jedno na żywo drugie na zdjęciach )
V Weronika
Fotografię wykonaliśmy na trasie lotu balonu, dokładnie przy Centrum Nauki Kopernik. Wybór miejsca nie był przypadkiem, uznaliśmy, że idea lotu przyczynia się do rozwoju nauki, świadomości mieszkańców Warszawy oraz umożliwia ludziom poznanie miasta z zupełnie innej strony. Zbliżone cele obrało sobie CNK, które w atrakcyjnej formie przyczynia się do naszego rozwoju. Długo myśleliśmy nad formą zdjęcia, ostatecznie udało nam się stworzyć coś według nas atrakcyjnego. Odbicie w jednym z szeptaków w parku kopernikowskim ma swym kształtem przypominać wznoszący się balon. Oto skład naszej grupy wraz wybranymi przez nas zdjęciami do galerii: 1. Bartosz Pawelec - Otwarty Jazdów 2. Angelika Belkiewicz - Gruba Kaśka 3. Marianna Falkowska - Pole Mokotowskie 4. Marianna Czaja - Uniwersytet Warszawski

Około godziny 21 Rynek Nowego Miasta niestety jest już pusty 🙁 Dotarcie do samego kościoła Sakramentek okazało się przyjemną przygodą. Przeszłyśmy przez urokliwe, dotąd nam nieznane uliczki Starówki... Polecamy!

Będziemy śledzić lot balonu. Wybierzemy zdjęcia i wydrukujemy i umieścimy Galerię na płocie przy stawku, w centrum wsi. Już się przygotowujemy. Uczymy się odczytywać zdjęcia satelitarne, czytamy, jakie są charakterystyczne budowle i inne obiekty w Warszawie. Już przygotowana jest pierwsza plansza z nazwą naszej grupy: Odkrywcy balonowi z Lekart

Galeria dotycząca przelotu balownem będzie umieszczona na przestrzeni otwartej biura, dostępna dla pracowników jak i klientów odwiedzających biuro. Zdjęcia (około 3 - 5 zdjęć) zostaną umieszczone na ściance.


Kącik sypialniany w akademiku
V Miejsce: kącik sypialniany w akademiku. Dlaczego to miejsce? To mój drugi dom, ściana nad łóżkiem będzie wówczas idealnie zagospodarowana. Zdjęcia ułożę w formie gwiazdki dlatego, że rozświetla wszystkie mroki ciemności, nie tylko te związane z nauką, ale i codziennym życiem. Warszawa to dla mnie taki mały labirynt, ale im bardziej ją poznaję, tym staje się coraz jaśniejsza i piękniejsza.
VARSAmagdalena
Jezioro Łąkie
V Zamierzam wypłynąć łódką na jezioro,ze zdjęciami przyczepionymi do jej boków.
Magdalena Frankiewicz
Autostrada Wolności
Podróżując (dość często) Autostradą Wolności nigdy nie wiem, jadąc w którą stronę powinnam mieć poczucie wyzwolenia. Podobnie kojarzy mi się lot balonem - z jednej strony nie wiem czy może być coś bardziej swobodnego od unoszenia się w powietrzu, z drugiej zaś bez odpowiedniej pogody ciężko jest nawet wystartować, jest się całkowicie zdanym na czynniki zewnętrzne. Biorąc udział w akcji będę w podróży, na mojej autostradzie wolności. Wystawę rozłożę tam, gdzie mnie zastanie lot balonem - w razie potrzeby rozłożę ją na poboczu.
Agata
Pałac Kultury i Nauki


pracownia geografii
Miejsce odkrywania Polski i świata, gdzie wszystko znajdzie swoje miejsce.
Lidia Grad KMO Exodus
Kooperatywa Spożywcza DOBRZE
Kooperatywa Spożywcza “Dobrze” to dynamicznie rozwijająca się inicjatywa spółdzielcza na mapie Warszawy. Jako pierwsza kooperatywa w Polsce w 2014 r. założyliśmy własny sklep spółdzielczy. Zdjęcia będą eksponowane na skrzynkach z owocami/warzywami. Będą dobierane do każdej skrzynki indywidualnie biorąc pod uwagę kolor i kształty znajdujących się wewnątrz owoców i warzyw. W ten sposób nasze produkty zdeterminują autorską postać galerii zdjęć uporządkowanych według ścisłych, ale niecodziennych kryteriów. „Dobrze” Food Coop is a rapidly growing grassroot food initiative in Poland. As the first cooperative in the country to do so it runs a non-profit organic food store in Warsaw.
Grzegorz Walkiewicz
Pierwszy śnieg w Warszawie 2017 ( zamek królewski)Galeria została stworzona w zajezdni autobusowej MZA na Woronicza

Podczas zajęć uczniowie polskiej wśi na Syberii zapoznają się z Warszawą

Mostek przy Stawach Brustmana
V Chciałabym wywiesić zdjęcia na mostku przy Stawach Brustmana. Przechodzi tędy wielu ludzi zarówno starszych jak i młodszych. Kanał pod mostkiem można nawiązywać do Wisły, symbolu Warszawy.
vKarolina Zaniewicz
Akademik w Domu Słowa Bożego
V Chciałabym umieścić galerię na ścianach w środku akademika w Domu Słowa Bożego. Tak, aby wszyscy mieszkający tam studenci mogli w przerwach od nauki podziwiać panoramę miasta w którym studiują.
Patrycja
Zdjęcie obejmuje najbardziej charakterystyczny budynek na placu, czyli główny gmach Politechniki.

Zrobiliśmy je z Pola Mokotowskiego z widokiem na kampus Ochota. Mackowi rozladowala sie bateria w laptopie, dzieki czemu wpadlismy na pomysł, żeby wykorzystać jego rozładowany ekran jako lustro.niebo za oknem
Tłem galerii stanie się niebo widoczne za oknem. Zdjęcia będą mogły zostać umieszczone wewnątrz pomieszczenia, na tle aktualnego widoku z okna lub - przy sprzyjających okolicznościach atmosferycznych, na zewnątrz. Zdjęcia będą wydrukowane lub zastaną zaprezentowane w formie elektronicznej (np. na wyświetlaczu telefonu).
Ania
ogródek
zaproponuję sąsiadom, abyśmy razem stworzyli tę galerię, na ogrodzeniu osiedla, może przy placu zabaw.
Agsa

Zdjęcia będą prezentowane w formie wydruków na tle wybranych roślin w arboretum.

Galeria była tymczasowa, została stworzona za pomocą telefonu komórkowego. Natomiast zdjęcia przesłane w mailu do dr Marka Ostrowskiego tworzą, oglądane kolejno, swoistą galerię komputerową.

Schody ruchome na stacji nowej linii metra "Świętokrzyska"
Galeria fotograficzna będzie miała miejsce na schodach ruchomych stacji "Świętokrzyska" - nowej linii metra. Są to drugie, co do długości, schody ruchome linii metra warszawskiego. Ponadto, są one w formie tuby, o nieco kosmicznym wyglądzie. Za szklanymi panelami nieregularnie rozmieszczono lampy. Będąc na tych schodach i patrząc do góry, można odnieść wrażenie, że jesteśmy tuż pod gwieździstym niebem. Byłoby to idealne miejsce do zorganizowania wystawy balonu, ponieważ oglądający będą mieli wrażenie, że rzeczywiście poruszając się do góry stromymi schodami, sami w pewien sposób podróżują tym balonem. Zdjęcia umieszczone będą kolejno od początku schodów i będą rozmieszczone coraz wyżej aż do szczytu schodów. To miejsce jest szczególnie oblegane przez ludzi, ponieważ krzyżują się tam 2 linie metra. Będzie to więc doskonała okazja do zachęcenia ludzi do obejrzenia wystawy oraz możliwość poczucia się przez nich, jakby sami brali udział w locie balonem.
Edyta Ługowska (V)
Schodkowe uliczki Warszawy
(Varsavianistyka) Powiesiłabym zdjęcia na murach przy ul Kamienne schodki na Starym Mieście, by pokazać innym to niezwykłe miejsce. Jest to uliczka w całości składająca się ze schodków. Niestety przez okropne grafitti straciła swój dawny urok, dlatego zrobiłabym wszystko żeby zakryć malunki zdjęciami balonowej galerii.
Aleksandra Bohdanowicz
Pole Mokotowskie
V Chciałabym przymocować zdjęcia wokół oczka wodnego na Polu Mokotowskim. W ciepłe dni przebywa tam mnóstwo osób, więc w ten sposób zdjęcia mogą dotrzeć do dużej liczby odbiorców. Chciałabym pod każdym zdjęciem z balonu przymocować krótki opis, co konkretnie przedstawia ujęcie . (Może być to trudne do odgadnięcia ze względu na perspektywę, szczególnie dla osób, nie zaznajomionych z strukturą Warszawy, tj; przyjezdnych). Zdjęcia chciałabym przywiesić gdy na Polu Mokotowskim będzie ciepło, co sprawi, że dotrą one do szerszego grona odbiorców. Aby przykuć uwagę wszystkich, nawet i dzieci, chciałabym w/w opisy zakodować w alfabecie Morse'a. Oczywiście na dole strony zamieszczę i sam alfabet. Taka forma sprawi, że dużo osób postanowi się sprawdzić i rozwiązać opis, a co za tym idzie, zwrócą uwagę na zdjęcie. Co więcej na pewno porównają opis z obrazkiem, wykażą zainteresowanie i zobaczą z pełną świadomością zdjęcie, co jest celem akcji.
Patrycja
Ściana
Wstawić zdjęcia z lotu na to zdjęcie
lsfrv28
Zamierzam zabrać ze sobą Misje B i pokazać jej miejsca, których jeszcze nie widziała

Cape Town
Zobaczymy...
Kamila2
Mikołajki, most kolejowy
[Varsavianistyka] Chyba każdy żeglarz zna to miejsce: kierując się od Rynu lub kanałów do Mikołajek, albo w drugą stronę od Jeziora Mikołajskiego w stronę Giżycka należy położyć maszt aby przepłynąć pod trzema mostami: pieszym, samochodowym oraz najstarszym- kolejowym. Swoją galerię chciałabym wyeksponować właśnie na tym ostatnim moście. Sam w sobie jest on bardzo ładny, miejsce w którym się znajduje jest wyjątkowo urokliwe, wiąże się z nim dużo wspomnień. Przepływający żeglarze oraz rybacy mogliby podziwiać zdjęcia, nie mówiąc o wędrownych ptakach czy rybach.
lubie nalesniki
Laboratorium / Laboratory
V Galeria powstanie w celu zwrócenia uwagi na możliwość współistnienia sztuki i nauki na jednym polu wspólnych badań tudzież doznań estetycznych. Często mylnie te dwa aspekty świata uważane są za rozbieżne i wykluczające siebie nawzajem. Chciałbym jednak na przekór tej izolacji pokazać, że piękno natury, które ukazane będzie na zdjęciach, jest tym samym pięknem, które zgłębiamy w badaniach naukowych, patrząc jedynie na inny aspekt tej samej siły tworzącej nas świat. To dzięki naturze i jej naturalnemu pięknu rozpoczęliśmy naukowe zgłębianie świata, które trwa do dziś. Through this gallery I'd like to raise awareness that art and science can coexist in both experimental and aesthetics fields. They are often thought to exclude one another. To counter this isolation I'd like to show that the beauty of nature, present in the photos is the same beauty we encounter in experimental work in the lab. We're looking at different aspects of the same thing, the power that drives us and creates our world. Through the beauty of nature our interest in the world has begun and it lasts to this day.
MDR


Rozpięta między dwa skrzydła
Zamierzam wydrukować zdjęcia i przyczepić je do słupków na alejce parkowej.
vKajaM
Jeśli pogoda pozwoli galeria powstanie między drzewami, przed budynkiem MDK Łazienkowska (tuż obok przystanku autobusowego Rozbrat05). Przy niesprzyjającej aurze zapraszamy do holu MDK.


Dinozaur Wydziału Geologii UW
Przed Wydziałem Geologii UW, znajduje się wielki Allozaur, który zwraca uwagę wszystkich przechodniów. Razem z kilkoma znajomymi z Wydziału chcielibyśmy stworzyć galerię właśnie na nim - będzie to niebanalny sposób pokazania zdjęć Warszawy, który na pewno przyciągnie dużo osób.
Agnieszka Wrzosek V
Place du Tertre
V Galerię przedstawię w postaci ludzi trzymających zdjęcia na placu Place du Tertre. Wystawa odbędzie się w postaci happeningu, do którego zaangażuję swoich znajomych z tamtych okolic, wpłynie to na atrakcyjność oraz kreatywność całego wydarzenia.
Klaudia Kostrzewa


Интернет-сайт Алтайского государственного технического университета, раздел "Международная деятельн"
Размещение фотографий на интернет-сайте Алтайского государственного технического университета.
irinanikulina

MBC TVN S.A.
V zdjęcia zostaną ułożone na dachu głównego budynku TVN, mam zamiar stworzyć z nich napis przedstawiający nazwę stacji.
ehetman
Plaża pod mostem Poniatowskiego
(V) Stworzona przeze mnie galeria będzie się znajdować na plaży przy moście Poniatowskiego. Będą się na nią składać zdjęcia zawieszone przy pomocy klamerek na sznurkach w kilku rzędach, rozwieszone między kilkoma wysokimi patykami tak, aby odpoczywający na plaży warszawiacy mogli oglądać zdjęcia patrząc jednocześnie na Wisłę. Zdjęcia będą miały format A3 i będą zalaminowane, aby można było je oglądać z dosyć daleka oraz aby były odporne na zachlapania i ewentualny deszcz. Cała galeria będzie lekko powiewać na wietrze, co będzie z jednej strony przywodziło na myśl silny wiatr towarzyszący lotowi balonem, a z drugiej strony będzie nadawać ekspozycji wrażenie ulotności, i tymczasowości, związanej z tym, że tak utrwalona Warszawa nie będzie taka sama zbyt długo, ponieważ miasto rozwija się bardzo szybko. Zdjęcia będą zbierane wieczorem, aby w nocy nie wpadły do wody, ale pozwolę chętnym zatrzymać sobie wybrane przez nich zdjęcia, symbolicznie oddając miasto jego mieszkańcom. W ten sposób wystawa wkomponuje się w tkankę miejską, zaś mieszkańcy będą mogli ujrzeć miasto w nowym świetle.
Vjakub_kapciak
Zamierzam pokazać zimowe Pole Mokotowskie z innej perspektywy.


Galeria stworzona w wybranych miejscach, gdzie przebiegała trasa balonu.

"Żywa galeria" w Przedszkolu Miejskim nr 9 AKADEMIA PRZYGODY w Legionowie.

Soka University of America, Aliso Viejo, CA USA
I will locate the gallery at any space available at Soka University.
Arie
 
Ściana mojego pokoju która naraxie jest pusta lecz w najbliższym czasie ją wypełnię
Susanna Garibian
Akademik
V W związku z tym, ze wyjezdzam na wymianę studencką do Pragi, galerię stworzę w Pradze, żeby pokazać miasto, gdzie studiuje oraz że w Warszawie też jest Praga.
agata.kantr

Brama Główna Uniwersytetu Warszawskiego

Studio TVP
Ze zdjęciem będzie kłopot, bo będę tam w połowie października. Mam tylko kawałek tamtejszej podłogi... Spróbuję (?) umieścić fotografie w lub przed studiem tv - może zainteresują dziennikarzy i gości. Albo wyswietlać je na dużym tablecie. Wszystko zależy od gospodarzy miejsca...
Tadeusz Sznuk
zatłoczony pociąg
Pociągami codziennie do pracy czy na uczelnię jeździ ogromna liczba osób z różnorakimi zainteresowaniami. Aby przedstawić galerię poprosiłabym o pomoc grupę znajomych by wsiadła do pociągu z wydrukowanymi w dużym formacie zdjęciami i ustawili się w przedziałach pociągu tak by każdy wchodzący mógł je zauważyć.
VNinaKraszewska
"Telebim" w oknie żuławskiej chaty
Monitor w oknie i zdjęcia rozwieszone na rybackiej sieci. Galeria obrazów z lotu balonem nad zurbanizowanym miastem będzie kontrastem (a może uzupełnieniem...) dla żuławskiego krajobrazu, pełnego przestrzeni, nieograniczonej ścianami lasów i gór, a jednocześnie wyraźnie uporządkowanego, podzielonego rzekami, kanałami, rowami oraz rzędami starych wierzb. Monitor window and the pictures hanging on a fishing net. Gallery of images from a balloon flight over urban city will contrast (or maybe perhaps complement ...) for Żuławy landscape, full of space, unlimited walls, forests and mountains, and at the same time clearly structured, divided into rivers, canals, ditches and rows of old willows.
Ewa i Jacek B.
średniowieczne Szamotuły
Rynek średniowiecznego miasta (Szamotuły). Dziś jest to uprawne pole. Ale perspektywa lotnicza daje nowe poznanie. Więcej szczegółów później. The square of the medieval town (Szamotuły). It is a cultivated field now. But aerial view gives a new knowledge. More details later.
Wlodzimierz Raczkowski
PM nr 9 AKADEMIA PRZYGODY w Legionowie
Wystawa będzie miała miejsce na tablicy informacyjnej przed wejściem do Przedszkola.
Agnieszka
Motyw tapety na komputerze
Varsavianistyka Zamierzam utworzyć motyw tapety na komputerze. Każdego dnia będzie wyświetlało się inne zdjęcie lub zdjęcia będą się zmieniały co 2h.
Marta Dziedzioch
.

Troche się z koleżanką nastałyśmy z nadzieją że może jakiś turysta zrobi nam zdjęcie, no ale pogoda jest jaka jest więc zdecydowałyśmy sie na takie uwiecznienie Syrenki 🙂

Społeczne Przedszkole Baśniowy Świat Dziecka
Wszyscy z radością wyruszymy w podróż balonem nad Warszawą. Jesteśmy ciekawi jakie miejsca uda nam się zobaczyć, w czasie tej wyprawy. Zdjęcia umieścimy (Tam czyli Tu) gdzie zazwyczaj dzieci prezentują Rodzicom swoje prace. Wybrane zdjęcie zostanie wyeksponowane przed wejściem, na wyhodowanej przez naszych małych załogantów fasoli – która w tym roku pnie się dziarsko do nieba. Trzymamy kciuki za pomyślny wiatr, ładną pogodę i udane zdjęcia.
Baśniowy Świat Dziecka
Galerię zamierzałam stworzyć w parku znajdującym się w pobliżu bloku w którym obecnie mieszkam. Jednak pogoda w ten weekend pokrzyżowała mi plany. Ostatecznie zorganizowałam małą, kameralną wystawę w moim pokoju. Jest ona utrzymana w kolorach biało czarnych ponieważ lubię minimalizm.

Ogrodzenie Przedszkola nr 79 przy ulicy Kajakowej w Warszawie
Miejscem ekspozycji galerii będzie ogrodzenie Przedszkola nr 79 przy ul. Kajakowej w Warszawie.Jest to miejsce dostępne dla wszystkich. Wydrukowane zdjęcia będą rozwieszane tuż obok furtki wejściowej na teren przedszkola, do którego chodzą moje dzieci.
Edyta GrudzienGala Oskarowa
V Chciałabym żeby moja galeria znalazła się na Polu Mokotowskim . Jest to popularne i piękne miejsce na mapie Warszawy, ale moim zdaniem bardzo niedocenionie. Najciekawsze jest to, bywają tu ludzie od najmłodszych do najstarszych, dlatego mogłaby to być uczta dla ducha i oka dla ludzi wielu pokoleń. Aby podnieść rangę tej wystawy i przeciągnąć jak najwięcej oglądających, chciałabym, aby zdjęcia były prezentowane w niebanalny sposób. Aby całość była jednocześnie przystępna, czyli interesujaca dla ludzi roznych poglądow i przekonan, i elegancka, dostojna, czyli podkreślająca wage tego nietuzinkowego wydarzenia chciałabym zrealizowac ja w parku, "zwykłym" miejscu jakich wiele , ale w stylu gali rozdania Oskarów . W jaki sposób ? Otrzymane zdjęcia zawiesze na klatkach piersiowych Oskarów przygotowanych specjalnie na tą okazję (takich jak ten na zdjęciu, przygotowany przeze mnie i moich rodziców)/ projekt jest wyzwaniem , ale nie jest niewykonalny.
MartynaT
Wzgórze Zamkowe Będzin
Galeria "Czar zamków", Zamek Będziński versus Zamek Warszawski- centrum życia, czy fragment historii zamknięty w budynku? Zamierzam w pogodny, słoneczny dzień rozłożyć w parku (mocując na oparciu) na drewnianych ławkach przy deptaku wokół Zamku w Będzinie, fotografie porównawcze - zamku w Będzinie, zamku w Warszawie; a także ujęcie Będzina i Warszawy z perspektywy lotu ptaka. Przechodnie/ spacerowicze będą mogli przyjrzeć się fotografiom oraz odnaleźć podobieństwa i różnice w budowie i wyglądzie miast, które łączy obecność zamku, jako istotnej części miasta.
Valeksandraolszowka

Na płocie przy stawku
W grupie "Odkrywcy balonowi z Lekart" są dzieci i młodzież z Lekart, którzy będą pracować w grupach matematyczno-fizycznej, przyrodniczo-geograficznej i historycznej. Zamierzamy wydrukować kolorowe wybrane zdjęcia, opisać je i zafoliowane umieścić w centrum Lekart na płocie przy stawku. Zdjęcie galerii będą też na Facebooku i na stronie internetowej Lekart. Do oglądania galerii zaprosimy wszystkich mieszkańców.
Odkrywcy balonowi z Lekart
Jeziorko Czerniakowskie/ Jeziorko Szczęśliwickie lub rz. Świder
Wybrane zdjęcia zostaną umieszczone przestrzeni podwodnego świata. W zależności od panujących warunków (poziomu u wody i przejrzystości) wybrane zostanie jedno z miejsc (Jeziorko Czerniakowskie, Jeziorko Szczęśliwickie lub rzeka Świder.
sp2av1
Utrwalenie w czeluściach pieca

Zdjęcia będą rozwieszone na poszczególnych drzewach mojego sadu tworząc galerię-sad. Фотографии будут вывешены на отдельных деревьях моего сада, тем самым создавая сад-галерею. Фатаграфіі будуць вывешаны на асобных дрэвах майго саду, тым самым ствараючы сад-галерэю.


"Galeria pod Fontanną z Niespodzianką" - galerię zdjęć internetowych z lotu balonu nad Warszawą umieszczę przy Skwerze Ciechowskiego pod fontanną oraz na ścieżce wzdłuż Kanału Bródnowskiego w różnych nieoczekiwanych miejscach. Skwer Ciechowskiego to sympatyczne miejsce spotkań mieszkańców: przychodzą tu najczęściej rodzice z dziećmi, są ławeczki, słup ogłoszeniowy oraz przystanek autobusowy. Będzie można oglądać moją "Galerię pod Fontanną" wzbijając się w świat marzeń. Obok skweru jest ścieżka spacerowa, która ciągnie się wzdłuż Kanałku Bródnowskiego aż do jego źródeł na Utracie i Elsnerowie. Zachęcam do mojej niepowtarzalnej "Galerii pod Fontanną z Niespodzianką". "Gallery Fountain of surprise" - a photo gallery web of balloon flight over Warsaw will put at the Square Ciechowski the fountain and on the path along the canal Bródno in various unexpected places. Square Ciechowski a nice meeting place for locals: come here frequently parents with children, there are benches, advertising column and a bus stop. You will be able to watch my 'Gallery Fountain "kicking in the world of dreams. Next to the square is a walking path that stretches along the ditch was Bródnowski until his sources Utrata and Elsnerowo. I encourage my unique 'Gallery Fountain of surprise".


Altana w Parku Miejskim NSZZ Solidarność
(V) Altana w Parku Miejskim NSZZ Solidarność jest codziennie odwiedzana przez wiele osób. Zdjęcia rozmieściłabym w niej podwieszając je pod daszkiem na nitkach. Byłyby nie do przegapienia.
Oliwia
Park Ogrodu Botanicznego UW
English version at the end ************************************* 200-letni Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego włącza się w naukowo-społeczny projekt BALLOON-SCI-ART-GALLERY dr Marka Ostrowskiego zawieszając pierwsze odebrane zdjęcie z balonu na drogowskazie stojącym u wejścia do ogrodu. Wskaże ono miejsca, w których znajdziemy rozmieszczone zdjęcia galerii balonowej. Wystarczy odebrać kilkanaście zdjęć, które szczególnie zwrócą naszą uwagę i tylko te wydrukować. Wybrane obrazy będą umieszczane w różnych miejscach ogrodu, ale nie w przypadkowych. Odebrane on-line z balonu zobrazowania fragmentów miasta będą lokalizowane w terenie przy tych roślinach lub w tych zbiorowiskach, które – zgodnie z intencją autora oraz intuicją i wiedzą pracowników Ogrodu Botanicznego - będą komentować zdjęcie lotnicze lub uzupełniają jego treść. Zdjęcie lotnicze będzie korespondować z roślinnością miejsca, w którym będzie ustawione, a gatunki roślin dopełniają treść zdjęcia. Fantastycznie, gdy ujawnią się również wpływy regionalnych tradycji i kultur. Chcielibyśmy bardzo, aby również inne ogrody botaniczne i parki na całym świecie ulokowały odebrane zdjęcia według autorskich skojarzeń w miejscach, które ich zdaniem będą najlepiej współgrały. A potem porównamy, jakie rośliny lub zbiorowiska zostały skojarzone z tym samym zdjęciem. Podobne czy zasadniczo różniące się? Przy okazji zobaczymy, które z przesłanych zdjęć (jakie detale miasta) najbardziej nadają się do takiej interpretacji. Teraz role odwracają się. Dopełnienie staje się podmiotem. Rośliny stanowiące początkowo tło dla wystawionego zdjęcia lotniczego, stają się pierwszoplanowe. Przeistaczają się w główne przesłanie tej galerii, swoimi cechami komentując, a nawet interweniując w treść zdjęć lotniczych. Przyłączamy się do realizacji autorskiej koncepcji dr Ostrowskiego generowania ogrodów dla konkretnych przestrzeni miejskich zarejestrowanych na zdjęciach lotniczych poprzez obudowywanie ich kontekstem botanicznym gatunkowym lub zbiorowiskowym. Rośliny czy zbiorowiska będziemy dobierali poprzez ich cechy kojarzone z obrazami lotniczymi obszarów zurbanizowanych: z treścią i formą, z kompozycją, krajobrazem, kolorem, strukturą. Inaczej na przykład skomentujemy roślinami przestrzeń placu lub kwartał bloków, które należy ożywić, zacienić, nawodnić, osuszyć, ubarwić itd. – wyrażą to zaproponowane rośliny. Będą to botaniczne interpretacje przestrzeni miejskiej. W rezultacie powstaną nie tylko klasyczne ekspozycje galerii zdjęć w przestrzeni publicznej eksponowane w ogrodach botanicznych na całym świecie, ale nowa wartość: zbiorowiska roślin charakteryzujących lub dopełniających dane typy przestrzeni miejskiej. Powstanie być może propozycja nowej, botanicznej klasyfikacji przestrzeni zurbanizowanej zainspirowanej obrazami lotniczymi. Pomysł ma charakter uniwersalny. W zmodyfikowanej formie może służyć do analizy oraz projektowania i planowania każdej miejskiej na całym świecie przestrzeni, jak i wyrażania jej w formie botanicznego opisu. Do tego potrzeba połączenia ogromnej wiedzy z wyobraźnią, którą dysponują pracownicy ogrodów botanicznych. Kto się do nas przyłączy? Im będzie nas więcej tym powstałe z poszczególnych roślin ogrody obudowujące zobrazowane fragmenty miasta będą bogatsze i ciekawsze w interpretacji. Udział ogrodów botanicznych i parków z całego świata wzbogaci gatunkowo komentarze i propozycje interpretacji o rośliny występujące w różnych strefach klimatycznych. W jakich kontekstach botanicznych zostaną ulokowane te same zdjęcia lotnicze? Indywidualne konteksty botaniczne stworzą dla każdego zdjęcia zbiorową propozycję ogrodu wkomponowującego się w dane zdjęcie. Czy będą one spójne, okaże się po zebraniu dokumentacji ekspozycji zdjęć galerii balonowych. Jeżeli eksperyment powiedzie się, a jest szansa, przewidujemy analizę wyników i internetową wspólną publikację na stronie projektu. ************************************ The 200-year-old Botanic Garden of the University of Warsaw has joined Marek Ostrowski’s social-scientific BALLOON-SCI-ART-GALLERY project by hanging the first photo transmitted from the balloon on the route sign next to the entrance to the garden. It shows the way to the spots where we will find the rest of the Balloon Gallery photos. It is enough to select and print only a few photos, the ones that grasped our attention. The selected images will be put up in different places inside the garden, but not randomly. The pictures will be located next to the plants that correspond to the photographed part of the city. In this way, particular plant species will supplement and comment the locations photographed from high above. Maybe they will even show the traces of regional cultures and traditions? It would be great if other botanic gardens or national parks decided to join us and exhibit our photos in the places which match their content, in one way or other. Later on, we could compare which plants or plant communities were matched with which photo. Will they be similar or completely different? Apart from that, we will be able to assess which photos and locations were the best subjects for such ‘botanic’ interpretation. Now the table turns around. The objects become the subjects. The plants that were only the background for the aerial photographs come into limelight. They become core components of this gallery, imprinting their qualities upon the images and their interpretations. In this way, we can realize the idea of generating gardens for specific parts of the city by assigning them with appropriate botanic context. Plants and their communities will be matched with the photos basing on their similarities with the photographed areas, i.e. their content, form, composition, landscape, colour and structure. Different plants will be selected for a local square, different for a blockhouse area. Plants will respond to the needs of those places – invigorating, colouring or shading them, making them more humid or dry. In other words, plants will reinterpret the city space. As a result, gardens and parks will not only become the exhibition space for our photos, they will also present the plant communities that characterize or could characterize urban areas. Maybe we can come up with ideas for botanic redefinition of city space and plant the idea of nature-oriented redesigning of our towns in the people who come and see this unusual exhibition? The idea behind this project is universal: it can be adapted in any urban area around the world, where it can serve as tool for analysis and planning of city space from the botanic point of view. Every botanist or environmentalist can contribute to the project and implement it on local grounds. Do you want to join us? The more of us, the more varied and interesting the micro-gardens for the exhibition will be. The participation of many botanic gardens and parks from around the world will enrich the exhibition with species from different climate zones. How many different plants can be assigned to one photo? The individual photos will combine into an extraordinary vision of a garden fitting that particular space. Will they be harmonious or chaotic? We will discover that afterwards, when we assemble all of the sent material. If the experiment succeeds, we can analyze it and publish it on the project website together.
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego
Moim zdaniem bardzo ważnym miejscem w Warszawie jest Tor Wyścigów Konnych na Służewcu. Jest to wizytówka miasta, trochę mniej oczywista niż Pałac Kultury i Nauki, czy brama Uniwersytetu Warszawskiego. Ma on ogromne znaczenie społeczne, kulturowe, historyczne, a dla mnie także osobiste. Na terenie Toru odbywa się wiele wydarzeń kulturowych - poza samymi gonitwami konnymi, organizowane są także różne pikniki rodzinne, koncerty itp. Od lat odbywa się tutaj Orange Warsaw Festival - festiwal muzyczny, na który zjeżdżają się fani z całego kraju. Od strony ulicy Puławskiej mur, mający prawie kilometr długości, jest galerią graffiti. Rysunki regularnie się zmieniają, nawiązując niejednokrotnie do obecnych wydarzeń w kraju. Jest to najczęściej graffiti w formie sztuki, a nie tworzonego pod osłoną nocy wandalizmu, jak na ścianach wielu warszawskich bloków. Ponadto, o czym mało osób wie, teren Wyścigów Konnych ma znaczenie historyczne. Na terenie wyścigów w czasie II wojny światowej było lotnisko i stacjonowały tam liczne oddziały SS. Gdy wybuchło powstanie warszawskie, pułk „Baszta” miał przeprowadzić próbę przejęcia tego terenu. Jednak z powodu za małej ilości amunicji, zakończyło się to klęską. Powstańcy wycofali się do ulicy Wałbrzyskiej, w okolice Fortu „Służewiec”, gdzie przez jakiś czas próbowali się jeszcze bronić, a potem zaczął się chaotyczny odwrót, w czasie którego zginęło około 120 żołnierzy. Na początku muru, wzdłuż ulicy Puławskiej jest tablica poświęcona pamięci żołnierzy Armii Krajowej zamordowanych w tym właśnie okresie. Dla mnie osobiście te okolice mają bardzo sentymentalny charakter. Przez wiele lat mieszkałam w bezpośrednim sąsiedztwie muru wyścigów konnych. Niezliczona jest ilość kilometrów przespacerowanych wzdłuż ulicy Wyczółki (widocznej na drugim zdjęciu) - spokojnej alejki w centrum ruchliwej dzielnicy Ursynów. Z powyższych powodów uważam, że Warszawa ma wiele miejsc nieodkrytych i niedocenionych, a naprawdę wiele wnoszących. Stąd też moja praca skupia się wokół toru na Służewcu, a nie Zamku Królewskiego. Do prezentacji wybrałam głównie zdjęcia prezentujące z różnych perspektyw panoramę tego pięknego miasta - tak aby nie skupiać się na jednym punkcie, a na Warszawie jako całości.

Poprzyczepiam zdjęcia do słupa ogłoszeniowego.


Port Harcourt, Nigeria
This is an office building. While pictures available they will be displayed there for everyone to have an easy access
Ryszard Czabanski
Geopark Kielce - Centrum Geoedukacji
Wnętrze Centrum Geoedukacji w Kielcach zawiera unikatową ekspozycję prezentującą rekonstrukcje środowiska morskiego sprzed 360 milionów lat oparte na znaleziskach z regionu świętokrzyskiego. Tłem dla galerii zdjęć będzie niezwykłe wnętrze przypominające oceanarium, w którym poszczególne dioramy prezentują scenerię morską wzbogaconą o modele dawnych żyjących organizmów. Wydrukowane fotografie zostaną zamieszczone na dużych, szklanych powierzchniach dioram, kontrastując z niebieskim tłem rekonstrukcji dawnych mórz i zamieszkujących je organizmów. Galeria będzie dostępna dla turystów zwiedzających ekspozycję, którzy poza sceneriami pradawnych mórz będą mogli podziwiać zamieszczone fotografie. W ten sposób przeszłość spotka się z teraźniejszością, stając się jednocześnie wirtualnym przekazem funkcjonującym w sieci dla oglądających galerię na całym świecie.
Michał Poros


Otoczenie lub wnętrze kościoła

Zdjęcie przy bramie UW

Piaseczno, Zagajnikowa
v Zamierzam wywiesić zdjęcia pionowo na słupie wysokiego napięcia, na drodze bardzo często uczęszczanej przez młodzież chodzącą do technikum informatycznego.
v dreamtheater2407
Wolność, przestrzeń, przyroda, przekraczanie granic by być bliżej marzeń -te cechy lot balonem i żeglarstwo mają wspólne.

Galeria zdjęć którą przedstawiłam zawiera zdjęcia Warszawy z wyprawy balonowej na tle podobnych widoków Grodna, mojego rodzinnego miasta. Wybór zdjęć warszawy mogę uzasadnić różnorodnością widoków przedstawionych na nich. Postarałam się wybrać takie miejsca w Grodnie, które by pasowały do zareprezentowanych widoków Warszawy.W mojej galerii zdjęć są przedstawione zamek królewski w Warszawie i Grodnie, bloki, centrum miast, komunikacja miejska, Wisła oraz Niemen. Галерэя, якую я запрэзэнтавала ўтрымлівае фотаздымкі з Варшаўскай балоннай экспедыцыі супраць падобных відокаў Гродна, майго роднага горада. Выбар фотаздымкаў Варшавы можа апраўдаць разнастайнасцю ,прадстаўленых на іх пейзажаў. Я спрабавала выбраць месца ў Гродне, якія адпавядаюць відокам Варшавы. У маёй галерыі будуць прадстаўлены Каралеўскі замак у Варшаве і Гродні, дама , цэнтры гарадоў, грамадскі транспарт, Вісла і Нёман.

Park
V Tymczasową galerię zamierzam zorganizować na terenie parku Chopina w Szczecinie. Jest to miejsce często odwiedzane przez mieszkańców ze względu na znajdujące się tam atrakcje, takie jak plac zabaw, siłownie pod chmurką, boisko czy kolejka tyrolska. Umieszczenie zdjęć w tej okolicy pozwoli wielu ludziom dowiedzieć się o projekcie Baloon Sci-Art. Ponadto może urozmaicić i upiększyć trasy spacerów.
Agata Lonc

Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego
Moim pomysłem na stworzenie galerii jest wykonanie balonu ze zdjęciami z lotu. W zależności od ilości zdjęć oraz możliwości ich skopiowania chciałabym zrobić pracę w 3D tj. tworząc coś w rodzaju modelu balonu wykorzystując wiklinowy koszyk, tworząc stelaż i "balon" z odpowiednich materiałów, na którym zostałyby umieszczone wydrukowane zdjęcia. Chciałabym zorganizować galerię na Wydziale Biologii, na którym uczęszczam na zajęcia, gdzie dowiedziałam się o tym konkursie.
olajon

Instytut Dziennikarstwa UW, sala 0.06 - pracownia komputerowa
V Chciałbym, aby wystawa zdjęć wykonanych w trakcie tego fantastycznego wydarzenia, znalazła się na każdym monitorze w salach komputerowych mojego Instytutu jako tapety oraz wygaszacze ekranu. W sposób wyjątkowy, tzn. na każdym komputerze byłoby inne zdjęcie, tak aby wymuszało to rozmowy między studentami, co pokazuje ich zdjęcie, gdzie zostało wykonane i dlaczego jest takie fajne. Prawdopodobnie doszłoby do tego, że w przerwach studenci wymienialiby się spostrzeżeniami i decydowali, które fotografie są najciekawsze. Byłoby z pewnością wykonalne po uzgodnieniu warunków z administratorem i osobą zajmującą się systemami informatycznymi naszego Instytutu (zmiana tapety jest blokowana hasłem admina, więc studenci nie mogliby jej zmienić). Dla mnie wydaje się to ciekawą formą prezentacji galerii balowej. Pierwotnie myślałem nad stworzeniem interaktywnej gry tekstowej na PC, z elementami wizualnymi - pojawiające się zdjęcia, ale niestety nie mam wystarczających umiejętności, aby wszystko zadziałało. Blokowałem się przy niektórych komendach i mimo napisanej częściowo fabuły nie potrafiłem wszystkiego odpowiednio połączyć. Pozdrawiam serdecznie i czekam na podniebny wykład, który z pewnością nagram, aby móc kiedyś jeszcze do niego wrócić, Jakub Hordyj.
V Jakub Hordyj

Nocna panorama portu w Hong Kongu. Widoczne wiezowce Hong Kong Island.

Uminiskiego
Seba1203Na zdjęciu obecne: Karolina, Paulina i Magda oraz pierwszy śnieg tej zimy


Osiedle Węzłowiec
Galerię utworzą zdjęcia zawieszone w różnych miejscach terenów rekreacyjnych osiedla - z krótką informacją o ich pochodzeniu (Projekcie). Przy każdym zdjęciu będą zawieszone 2 koperty w koszulkach foliowych, z zapisaną na nich prośbą o podanie własnego tytułu danego obrazu. W tym celu w jednej kopercie będą puste karteczki i ołówek, a do drugiej będzie trzeba wrzucać karteczki z tytułami, które zostaną przekazane organizatorom Projektu. Autorzy będą mogli pozostać anonimowi albo podpisać się - imieniem i nazwiskiem lub pseudonimem.
Beata Cwalina
Urodziłam się w Krakowie, to moje miasto. Mieszkam tuż obok Muzeum Lotnictwa, czasami nad ranem słychać stamtąd przejmujące dudnienie silnika policyjnego "Sokoła", który ma lądowisko na terenie placówki. Pokazy lotnicze oglądane z ziemi powodują u mnie wzruszenie i dojmujący ból karku od wpatrywania się w niebo, ale wizja świata widzianego z przestworzy już mniej do mnie przemawia. Na spacery natomiast wybieram Nową Hutę, unikając wielkomiejskiego gwaru ciasnych uliczek na Starym Mieście. Zamiast tego wolę zieleń, przestrzeń i szerokie chodniki miasta, które miało być ikoną komunizmu w Polsce, a którego sentymentalne pozostałości można odnaleźć w restauracji "Stylowa".


Sala telewizyjna Domu studenckiego UW nr 6 "Radomska"
V. Galeria zostanie stworzona w miejscu, w którym często przebywają studenci, wywieszone zdjęcia mają pokazać im miasto, w którym studiują z zupełnie innej perspektywy
Mateusz
The gallery was displayed 'on the run', during a trip from Oxfordshire to London, which is a parallel to the balloon flight over Warsaw as well as alludes to increasing mobility of the society. Unfortunately due to unfavourable weather conditions (low cloud cover), it was impossible to capture panorama of London. Galeria była wystawiona 'w biegu' w czasie podróży z Oxfordshire do Londynu. Było to nawiązaniem do dynamiki przelotu balonem, oraz zwiekszonej mobilności społeczeństwa. Niestety warunki pogodowe nie pozwoliły na uchwycenie panoramy Londynu.

Galeria zorganizowana będzie w stolarni, a do dekoracji użyjemy narzędzi i akcesorów, których na co dzień używamy do produkcji mebli.
Biblioteka Wydziału Biologii
V Chciałabym ukryć wydrukowane i opisane zdjęcia w wybranych książkach z księgozbioru Biblioteki Wydziału Biologii. Wtedy kontakt z galerią będzie odkryciem i zaskoczeniem dla odbiorcy; będzie można odnieść wrażenie, że galeria jest przeznaczona tylko dla jej odkrywcy. Taki sposób prezentacji to możliwość odkrywania tajemnicy i poszukiwania czegoś nieoczywistego. Galerię wciąż będzie można odkrywać na nowo; w takiej formie może przetrwać wiele lat. Może być sporym zaskoczeniem dla czytelnika szukającego wiadomości o ochronie węża Eskulapa albo metabolizmie archeonów 🙂
Aleksandra_kowalczyk
Hala filtrów w Zakładzie Filtrów Pospiesznych
Galerię mamy zamiar zorganizować w formie wydruków z wykorzystaniem sztalug malarskich
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.
Galeria urządzona będzie w hallu Miejskiej Pracowni Planowania Przestrzennego i Strategii Rozwoju w Warszawie - na XIII piętrze w budynku Pałacu Kultury i Nauki. Miejsce na ekspozycję jest przygotowane: jest to duża ściana wykładana korkiem, wykorzystywana zazwyczaj do prezentacji opracowań planistycznych.

sądziedzka galeria podwórkowa
V- wybrałam podwórko przy swoim domu. Jest to miejsce, w którym moi sąsiedzi będą mogli poznać Warszawę nie ruszając się za daleko z domu. Chciałabym im trochę przybliżyć przestrzeń, w której nie każdy ma szansę się znaleźć. A przy okazji trochę urozmaicić przestrzeń wokół mojego domu.
Patrycjone88

Do stworzenia galerii wybrałem zdjęcia miejsc, zabytków itp., które od zawsze kojarzyły mi się z Warszawą czy też miejsca, które z różnych względów są dla mnie istotne. Miejsca, które kojarzą mi się z Warszawą to: Zamek Królewski, Uniwersytet Warszawski, Plac Piłsudskiego ( z Grobem Nieznanego Żołnierza) czy też stadion Skry. Ponadto wybrałem kampus Ochota UW, Park Praski, Stadion Narodowy i Wisłę oraz widok nocnej Warszawy. Z każdym z tych miejsc związana jest jakaś historia i dlatego też na miejsce galerii wybrałem Pomnik Lotników Polskich.

Miasto na wieszaku
Nasz dom pełen jest śladów naszych pasji i zainteresowań. Mamy nadzieję, że nasza córka będzie chciała w przyszłości o nich słuchać i w nich uczestniczyć. Wieszam galerię na ścianie poświęconej mojemu miastu - Warszawie. Czemu by o niej nie opowiedzieć Młodej? Our house is full of traces of our passions and hobbies. We hope our daughter will be interested in listening about them and join us in them. I will hang the gallery on the wall devoted to my city - Warsaw. Why would not tell babygirl about the city?
anubu

Dziadku! Zdjęcia, które mi się podobają najbardziej powieszę na pomarańczowej ścianie w kuchni, a te które mniej - w piekarniku 🙂 ------------------------------------------------------------------------------------------ Grandpa, Photos I like the most, I will hang on the orange wall in the kitchen. Others - I will put into the oven. ----------------------------------------------------------------------------------------------- Grand-père Les photos, que j'aime bien, je vais placer sur le mur orange. Les autres - je vais mettre dans le four. ------------------------------------------------------------------------------------------------- Дедушка! Фотографии, которые мне больше всего нравится, буду вешать на оранжевые стены на кухне, а те, что меньше - в духовке 🙂

V widok na podwórze
V Mam zamiar stworzyć galerie w oknie.
V Anastazja Polakowska
Ambona
V Galerię zdjęć mam zamiar wywiesić kilka metrów nad ziemią, na zaczepionym sznurku wewnątrz ambony, dokładnie w okienku, z którego widok rozpościera się na malowniczy krajobraz śródleśnych poletek i pól.
kasia_t
"Okno na Warszawę"
Galeria w oknie - instalacja artystyczna zamieszona w oknie jednego z warszawskich osiedli. Stanowiłaby swoistą ekspozycję widoczną dla gości, usytuowana w charakterystycznym i widocznym miejscu.
Savcio
V Hello Adventure - prywatna ściana wspomnień
V Wydrukowane zdjęcia przyczepię nad zdjęciami z odbytych podróży.
Karolina Rutniewska V

Udaliśmy się do Parku Pole Mokotowskie aby odnaleźć miejsca, o których była mowa na zajęciach Varsavianistyki. Napotkaliśmy figury grajków i postanowiliśmy wykorzystać nasze smartfony jako imitację instrumentów i dołączyliśmy do nieco wyższej od nas dwójki, mając na ekranach zdjęcia z wyprawy MisjaB (aby to dojrzeć potrzeba albo wprawnego oka albo wiary na słowo ;>).

Galeria będzie zlokalizowana na klatce schodowej w urokliwej praskiej kamienicy przy Grochowskiej 326 w Warszawie oraz w mieszkaniu na własnoręcznie przygotowanym karniszu w formie firanek. The gallery will be located in the staircase of the tenement house at 326 Grochowska Street in Warsaw and in the apartment on the handmade curtain rod.

Cape May Point Lighthouse
Lighthouse and beaches at Cape May Point are visited by thousands of people each summer. I would like to put pictures of Warsaw outside of the lighthouse for everyone to see. I hope it will be interesting for everyone.
Milena
Allozaur
Wraz z uczęszczającymi na wykład znajomymi z wydziału Geologii UW postanowiliśmy zorganizować galerię u stóp naszego wydziałowego Allozaura, żeby zainteresować przechodniów
SaraWroblewska (V)
wyświetlenie kilku zdjęć na całym sprzęcie, jaki jest w stanie to zrobić

Razem z przedszkolakami obejrzymy zdjęcia w Internecie, wspólnie wybierzemy najciekawsze i umieścimy na tablicy informacyjnej znajdującej się w holu Przedszkola. Na wystawę zaprosimy całą społeczność Przedszkola, a także zaprosimy do ogladania zdjęć zamieszczając informację na przedszkolnej stronie internetowej.

Urwitałt, baraczki Stacji Terenowej Uniwersytetu Warszawskiego
Stacja w Urwitałcie to miejsce, które jest mi niezwykle bliskie od 21 lat. Jeśli się uda, będę chciała prezentować zdjęcia z lotu na drzwiach vis a vis schodów, ponieważ prowadzą do zaskakującego i niezwykłego miejsca również dla TEGO PROJEKTU. Są to jedne z kilku par drzwi w baraczku na różne naukowo - terenowo przydatne rzeczy, choć jak się okaże, nie tylko naukowo...
Monika Rossa
Ogrodzenie LXX Liceum Ogólnokształcącego im. Aleksandra Kamińskiego
Galeria będzie przedstawiać informacje pozyskane z przelotu balonem nad Warszawą dotyczące miejsc związanych z patronem naszej szkoły.
LXX LO w Warszawie
SP
przerwa szkolna, uczniowie wyswietlają zdjęcia
Dorota Zielinska
Staw w parku Jasnogórskim
V Wydrukowane zdjęcia powieszę w parku Jasnogórskim w równej linii na stalowej barierce przed stawem. Tłem będzie woda, fontanna i piękna zieleń natury.
Amanda Giska
Kabaty
Galeria zostanie zorganizowana przy wejściu do klatki schodowej z której korzysta wiele osób. Jesienna aura oraz obecny w okolicy kościół sprzyjają duchowym przeżyciom i rozmyślaniu nad otaczającą nas rzeczywistością oraz postrzeganiu naszego miejsca na świecie.
PaulinaJ
Motyka i Słońce - ogród społecznościowy
Galeria plenerowa w ogrodzie
OtwartyJazdow

Warto zobaczyć!

Zabytkowy żyrandol
V Zdjęcia wywieszę u siebie w mieszkaniu na zabytkowym żyrandolu, przerobionym na elektryczny, którego mam okazję podziwiać i używać każdego dnia.
Luki
Galeria powstanie na tle ściany budynku Wydziału Zarządzania. Zdjęcia będą wyświetlane na telefonach komórkowych podczas przerwy między zajeciami. Zależy nam na połączeniu nowoczesnej ściany budynku z elementami natury w jego otoczeniu i w wyświetlanych zdjęciach.


Rzeka Rządza -Ludwinów
V Zamierzam umieścić galerię w moim ukochanym miejscu - Ludwinowie nad rzeką Rządzą.
Marta Bednarczuk
V Galeria zostanie umieszczona na oknach w firmowej kuchni na 10. piętrze w budynku Nimbus. Tłem dla ekspozycji będzie panorama Warszawy.
Gmach zajmujący centralne miejsce kampusu przy Krakowskim Przedmieściu.

Na kampusie ochota

Duża Aula Politechniki Warszawskiej, III piętro/ WUT's Main Building, III floor
Planujemy podzielić galerię na dwie części – pierwsza będzie przedstawiać zdjęcia wywieszone na bieżąco, druga natomiast własne interpretacje powstałe na drodze przetworzenia obrazów pełnej rozdzielczości.
Zakład Fotogrametrii, Teledetekcji i SIP PW / The Department of Photogrammetry, Remote Sensing and GIS WUT

zdjęcia na/pod literkami neonu "MIŁO CIĘ WIDZIEĆ" - most Gdański
Zdjęcia umieszczone na literkach neonu z założenia będą umieszczone równo od siebie (jak litery) i dzięki błękitnemu światłu neonu zyskają dodatkowy efekt podświetlenia i wyeksponowania. (v)
Kornelia M (V)
Uniwersytet WarszawskiV: około budynku C wydziału zarządzania uniwersytetu warszawskiego
V: Moim zdaniem, to jest bardzo dobra lokalizacja dla zdjęć, ponieważ dużo studentów wchodzi przez ten budynek i wszyscy będą mieli możliwość to zobaczyć. Dla pokazu zdjęć proponuję zaangażować sudentów, swoich kolegów, żeby każdy trzymał po zdjęciu i stanął przed uniwersytetem. Muszą stać w postaci labiryntu, tak żeby każdy student musiał nim przyjść i wszystko zobaczyć. Ważne też jest to, żeby to nie robić od samego rana, kiedy wszyscy się śpieszą.
Kristina Cherniakhovych

II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki w Siemianowicach Ślaskich
Zdjęcia będą wyświetlone na telewizorze znajdującym się w holu głównym naszej szkoły.
Mateja
vPlaża Miejska w Olsztynie
Chciałabym przedstawić galerie w jednym z najbliższych mi miejsc, na tle wody i lasów, czyli z czego słynie Warmia i Mazury
kamilabohdzian
Galerią będzie nasze urządzone "bez wysiłku" biuro domowe (jedyny naprawdę nijaki pokój), szara lokalna tablica ogłoszeń, szare rusztowanie od miesięcy zasłaniające zabytki w centrum miasta, szare, łuszczące się pręty starego, szarego mostu (łączącego brzegi pięknej, rwącej rzeki) lub inne miejsce, któremu na pewno można nią dodać trochę uroku.

Ogród na dachu BUW
V Moja galeria zdjęć będzie złożona z 9 fotografii ułożonych w okręgu na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej. Zdjęcia przedstawią najładniejsze zabytki Warszawy. Z drugiej strony fotografii umieszczę sygnatury odsyłające do Gabinetu Rycin, gdzie zainteresowani będą mogli obejrzeć te obiekty i porównać jak wyglądają teraz i jak wyglądały kiedyś.
Marta
Plac Konstytucji wieczorowa pora!

Nature reserve Stawy Raszyńskie near Warsaw
Stawy Raszyńskie near Falenty
jkulpa
Zdjęcia zostały wykonane podczas spaceru po ciekawych historycznie miejscach Kamionka. 
Sokołowsko, zaadaptowana na działalność kulturalną część opuszczonego i zniszczonego sanatorium
Ola Jadach-Sepiolo
gallery
Mikolaj
Naszym pomyslem na wykonanie projektu jest stworzenie balonu ze zdjęć i zawieszenie go na drzewie znajdującym się na terenie naszej szkoły.Sala widowiskowa Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy
Fotografie wykonane podczas lotu będą wyświetlane na żywo w sali widowiskowej Centrum. W tym samym czasie obrazy będą drukowane i eksponowane we foyer Centrum. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą oglądać obrazy z lotu nad Warszawą, prezentujące najcenniejsze przyrodnicze, historyczne i kulturowe krajobrazy stolicy. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję i tworzenia własnych ekspozycji z odebranych zdjęć.
Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy
Budka przystanku kolejowego Zalesie Górne
[v] Galeria zawiśnie na zapomnianej i zaniedbanej budce przystanku kolejowego Zalesie Górne. Nie jest to dla mnie przypadkowe miejsce. Przez wiele lat dojeżdżałem stamtąd do warszawskiego liceum, dzieląc przedział ze zmierzającymi do pracy w wielkim mieście rodakami. Dla wielu z nich Warszawa jest tylko i wyłącznie miejscem pracy. Chcę aby następnym razem zanim wyruszą w codzienną podróż, przekonali się ze stolica jest czymś więcej. Pragnę aby ujrzeli jej majestat i piękno od innej, dotąd nieznanej strony. Mam nadzieję że to zachęci ich do dalszego, głębszego poznawania tej wyjątkowej aglomeracji.
dominik_8
Wydział Biolgii Uniwersytetu Warszawskiego
Przynieść dwie drabinki i rozwiesić na sznureczkach zdjęcia między drabinkami.
Maciej

Molo spacerowe nad jeziorem
V Zamierzam stworzyć galerię przy molo spacerowym w mojej rodzinnej miejscowości. Zdjęcia będą wystawione na tle jeziora i lasów. Uważam, że w ten sposób trafią do dużej liczby odbiorców.
Paula
V
V Na sztaludze przypięte do płótna
mmbialecka
Wydział Matematyki i Informatyki UWM w Olsztynie
Olsztyn - Uniwersytet - nowoczesny Wydział Nauk Matematycznych wkomponowany w unikalną przyrodę, Projekt SCI-ART Gallery może pokazać w jaki sposób umiejętnie zharmonizować wiedzę techniczną z historią i naukami przyrodniczymi... ponadto Warszawa jest miastem pracy, do którego kieruje się wielu absolwentów tego wydziału:) Olsztyn - University - modern Department of Mathematical Sciences integrated into the unique nature, design SCI-ART Gallery can show you how to skillfully harmonize the technical knowledge of history and science ... Moreover, Warsaw is a working town, which is futher destination by the many graduates of this faculty 🙂
tap1
Kolemczyce nad rzeką Bug w naturalnych jeszcze warunkach przyrody
Witam, dosyć późno doszła wiadomość o zorganizowaniu poczty balonowej. Prowadzę taką chyba jedyną w kraju stronę internetową właśnie o poczcie balonowej www.epopejabalonowa.pl Zamieszczam najistotniejsze elementy ze wszystkich polskich poczt balonowych. Jedni mówią, że to jest kompedium wiedzy inni encyklopedia o poczcie balonowej, a ja uważam, że to jest kawał historii naszego kraju. Oczywiście nie ukrywam, że i tę pocztę balonową chcę udokumentować na swojej stronie. Jeżeli otrzymam mail z uruchomieniem obrazów nad W-wa, to właśnie w opisie je uwzględnię. Już nie uda mi się wysłać zestawu moich kopert, ale liczę i mam nadzieję, że otrzymam od Państwa chociaż kartkę ze stemplami po locie balonowym. Zdjęcia, które dołączam są z miejscowośco Kolemczyce nad samą rzeką Bug, przy granicy z Ukrainą, a sama rzeka jest nieregulowana i ma jeszcze te naturalne miejsca już unikatowe w Polsce. Ewentualnie moje namiary Witold Janiuk ul. Zachodnia 47/11 22-100 Chełm Pozdrawiam Witold Janiuk
Witold Janiuk
kanał gocławski
V Galeria bedzie powieszona na drzewach przy Jeziorku Gocławskim gdzie przebywa bardzo dużo ludzi. Również można tam znaleść sporą liczbę rybaków, których na pewno zainteresują obrazy wiszące na drzewach. Galerie można umieścić wzdłuż jeziorka tak aby osoby jadące na rowerach mijały je po drodze.
AngelikaGebala

Collegium Cieszkowskich Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Zamierzam wydrukować zdjęcia i rozwiesić w wybranym miejscu na stojakach. Jeśli fotogafie mają się tam znaleźć natychmiast po ukazaniu - ok. 4 szt. Jeśli może to poczekać do nowego roku - być może cała wystawa
Ogrod Dendrologiczny UP w Poznaniu
Kholmsk, Sakhalin island, Russia
Gallery for everyone at the Seaside boulevard on Sakhalin island, Russia.
Just-ice
Bulwary wiślane przy Centrum Nauki Kopernik
Proponuje ustawić galerie zdjęć o dużym formacie w takiej konfiguracji, by przypominały ułożenie kostek domina, które wspólnie ułożone stanowiłyby kształt Pałacu Kultury i Nauki. Liczba kostek-zdjęć zmniejszyłaby się idąc w górę, tak by przypominała charakterystyczny kształt. Galeria byłaby ułożona płasko, na ziemi tak, że obserwatorzy widzieliby kształt z góry spoglądając na nią. Lokalizacja byłaby blisko Centrum Nauki Kopernik gdzie mogłyby się dobrze prezentować ze względu na estetykę okolicy oraz dotrzeć do większej grupy odbiorców. Zdjecie miejsca nie jest mojego autorstwa. Zostało zaczerpnięte ze strony http://www.kopernik.org
Martyna Profus
Sala organowa UMFC w Warszawie
(V) Galeria powstanie w sali organowej nr 332 Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina. Zdjęcia będą umieszczone na ścianie wokół organów. Możliwość oglądania galerii będą mieli studenci i profesorowie UMFC.
wiktoria_rynska
Wybór miejsca był dla mnie trudny, lecz zdecydowałam się na głaz upamiętniający Nauczycieli Tajnego Nauczania w latach 1939-1945, który znajduje się na terenie Szkoły Podstawowej nr 330 im. Nauczycieli Tajnego Nauczania. Z racji zainteresowania II wojną światową oraz zachowaniem Polaków podczas okupacji uznałam, że to miejsce, dzięki któremu można dowiedzieć się więcej na temat „podziemia” szkolnego podczas zaborów Niemców. Władze niemieckie nie kryły swoich planów do społeczności polskiej. Chodziło im o zniszczenie kultury polskiej i zagarnięcie terytorium. Egzekwowali to poprzez ograniczenie rozwoju i świadomości młodych Polaków. Naprzeciw temu pojawili się niezwykle odważni nauczyciele, którzy organizowali tajne komplety, których prowadzenie traktowali jako obowiązek. Młodzież bardzo chętnie uczęszczała na spotkania. W Warszawie działały: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Ziem Zachodnich, Wolna Wszechnica Polska, Akademia Medyczna, SGH, SGGW, Polskie Konserwatorium Muzyczne oraz Państwowy Instytut Sztuki Teatralnej. Podziemie nauczycielskie było zwalczane przez Niemców, w latach 1939-1945 życie straciło 8,5 tys. polskich nauczycieli. Oprócz tego groziło im więzienie i obozy koncentracyjne. Nie powstrzymało to jednak ich, aby kontynuować swoją misję. Dzięki nim polskie społeczeństwo nie umarło. Jako obecny student jestem pod ogromnym wrażeniem odwagi i pełna podziwu dla Nauczycieli Tajnego Nauczania. Dokonując wyboru zdjęć kierowałam się głównie instynktem. Nie pochodząc z Warszawy zadałam sobie pytanie: co może zainteresować osobę, która stąd nie pochodzi i z czym kojarzona jest zazwyczaj Stolica. Dlatego w moich wyborach można wyróżnić takie ujęcia jak Stadion Narodowy, panorama Warszawy, Pałac Kultury i Nauki czy Zamek Królewski. Chciałam, żeby poprzez tak charakterystyczne miejsca, moja praca była kojarzona ze współczesną jak i starszą Warszawą. Moim celem było ukazanie tego, że gdyby nie niezwykła odwaga i determinacja Nauczycieli Tajnego Nauczania nie byłoby dzisiaj takiej Warszawy jak na zdjęciach.

Okno mojego pokoju
V. Zamierzam rozwiesić zdjęcia w oknie swojego pokoju tak aby inni z zewnątrz mogli je widzieć. Pod światło widzieć je też będę ja.
MartaKośnikVarsavianistyka
.
Zamek_Krolewski


Mapa mojego miasteczka
V .Galerie zamierzam ułożyć dookoła mapy Podkowy Leśnej. Wybrałam to miejsce ponieważ jest to mój mały azyl od warszawskiego życia. Mapa ta jest dodatkowo umiejscowiona przy stacji WKD, która jest nieodłącznym elementem mojego życia, ponieważ jestem tam przynajmniej dwa razy dziennie od wielu lat.
Kamila


Warszawskie filtry to miejsce ważna dla każdego Warszawiaka i nie tylko. Warszawa szczyci się swoją czystą wodą, co na pewno jest warte uwagi. Jest to miejsce ciekawe do zwiedzania, można się tam poczuć jak w tajemniczych podziemiach Wenecji.

Filtry Warszawskie


Archaeofeed.com śledzi odkrycia kształtujące nasz obraz historii. Grodzisko na Bródnie Podgrodziu jest jednym z miejsc, które nierozłącznie związane jest z historią osadnictwa w rejonie. Galeria stanie w obrębie majdanu grodziska. Gdzie ludzie żyli i obserwowali otaczający świat przed tysiącem lat. Archaeofeed.com follows discoveries that shape our image of history. The ringfort at Bródno Podgrodzie is one of the places which is inseparably connected with region’s settlement history. The gallery will be set up within the fortification walls of the ringfort. Where people lived and observed the surrounding world over a thousand years ago. Archaeofeed.com folgt Funde, die unser Bild der Geschichte prägen. Der Ringwall bei Bródno Podgrodzie ist einer der Orte, der untrennbar mit regionalsiedlungsgeschichte verbunden ist. Die Galerie wird innerhalb der Festungsmauern des Ringwalls eingerichtet werden. Wo die Menschen vor tausend Jahren lebten und ihre Umgebung beobachteten.


Wędrujące książki
[V] Zamierzam przygotować specjalne okładki na książki i zeszyty, które będą zrobione ze zdjęć przedstawiających Warszawę. Czytam nie tylko na uczelni, ale także w komunikacji miejskiej. Z książkami nie rozstaję się nigdy, dlatego jest to mój sposób na podzielenie się tym projektem z innymi.
Katnisss_

Magnolia Park, Seattle, USA
The gallery will be created in a weather-dependent manner. It rains quite a lot in in the fall and winter, and the former is already here.
ZDZISLAW
Ściana pokoju, Ul. Szwedzka, Warszawa
V Zamierzam wydrukować zdjęcia i powiesić je na ukazanej na zdjęciu ścianie w ciekawej kompozycji. Być może utworzę z nich jakiś kształt lub dołączę napisy.
EmiliaWojtkowskaVarsavianistyka
Oczy odbiorców
Moja galeria powstanie w oczach, mózgach i sercach warszawskich odbiorców. Zaistniej dopiero, gdy zostanie zobaczona, twórczo przetworzona. Obserwator stworzy obserwablę. Dlatego jej wizytówką jest skakun -pająk o wnikliwym spojrzeniu czterech par oczu.
A.D.Rumik

Łącznik SP 4 Zambrów
Łącznik między "starą" a "nową" częścią szkoły, przez który przewija się masa ludzi. Na wprost okien i w oknach zawisną zdjęcia pokazujące stolicę.
KMO Exodus
Lasek Brzozowy
V - przez wyżej wspomniany park spaceruje dużo ludzi, więc myślę, że zdjęcia zawieszone na drzewach znajdą grono odbiorców
JoannaRozycka-Varsavianistyka

Kamionek
Zdjęcia wylądują w otoczeniu pofabrycznym, uczelnianym lub rzemieślniczym. Ale gdzie dokładnie? Oto jest pytanie...
Kamionek Milowy

V Stawy Brustmana
Stawy Brustmana odkryłam przypadkowo podczas niedzielnego spaceru po okolicy, w której od niedawna mieszkam. Zauroczyłam, oraz zaskoczyłam się tym widokiem od pierwszego wejrzenia. Bardzo chciałabym obejrzeć je z lotu ptaka, a przy okazji przedstawić nietypowe miejsce leżące w samym centrum jednego z typowych, bielańskich blokowisk. Jest to dla mnie niesamowite zjawisko. Zdjęcia zrobione podczas lotu, pragnę rozstawić przy każdej z ławek otaczających stawy. W ten sposób przechodnie będą mogli zatrzymać się przy nich na dłuższą chwilę, usiąść i obejrzeć zdjęcia, a tym samym poznać dane miejsce na nowo, ujrzeć je z innej perspektywy.
V Kinga Budzaj


My, grupa licealistów, chcemy umieścić galerię w gabinecie geograficznym naszej szkoły, największego budynku w mieście.Góra Żar
Chciałabym zrobić zdjęcie zdjęciom na tle góry. Spróbuję pod różnymi kątami i wybiorę najlepsze :)
zofiaklis
Wyświetlę zdjęcia przed moją prezentacją na seminarium - czekając aż zbiorą się wszyscy słuchacze.

Muchomorek
Zamierzam wywiesić zdjęcia w kolorowych ramkach na korytarzach i na każdym piętrze w akademiku Uniwersytetu Warszawskiego na kampusie Ochota. Chciałabym tym samym ożywić te szare ściany i zwrócić uwagę studentów na wydarzenie odbywające się tuż za oknem, na Polu Mokotowskim.
ola.rudol
Plac Biegańskiego przy pomniku J.Piłsudzkiego
Mała Warszawa w samym sercu Częstochowy na głównym placu przy Ratuszu i pomniku J. Piłsudskiego. Zdjęcia ułożone pod pomnikiem w lini, które będą sugerowały takie samo ułożenie Aleii Najświętszej Maryji Panny w Częstochowie oraz Aleii Żwirki i Wigury w Warszawie.
Konrad Sobota
Malta jest jedną z najpiękniejszych wysp świata. Można się na nią dostać jedynie drogą morską lub powietrzną. Galeria balonowa w tym miejscu może być symbolem drogi jaką należy pokonać by odkryć zachwycające cuda natury.Zadanie który dostaliśmy na ostatnich zajęciach wymagało utworzenia pięcioosobowej grupy. Zważywszy, że wiele z nas studiuje na innych wydziałach, na co dzień nie mamy ze sobą kontaktu, dlatego stworzenie grupy mogło wydawać się problematyczne… nie w dobie Internetów. Po upływie zaledwie kilku godzin, skrzyknęliśmy się na forum varsavianistyki i nasza grupa była w komplecie. Jeszcze tego samego dnia ustaliliśmy miejsce i godzinę spotkania. Sprawna organizacja podstawą sukcesu! Tak więc, spotkaliśmy się w czwartek o 13:30 na pl. Na Rozdrożu przy wejściu do Parku Ujazdowskiego obok rowerów Veturilo. Wszyscy byliśmy punktualnie i ruszyliśmy w kierunku domków na Jazdowie. Lepiej chyba trafić nie mogliśmy, na jednym z nich powieszona była drewniana mapa Warszawy z poprzybijanymi do niej gwózdkami – nie potrzebowaliśmy dużo czasu do namysłu, żeby umieścić na niej nasze telefony, tak aby wyświetlane zdjęcie odpowiadało miejscu na mapie. Uważam, wyszło bardzo fajne zdjęcie! Ale to nie koniec naszych przygód. Wybierając miejsce spotkania chcieliśmy połączyć je również z zadanym spacerem. Mając na zdjęciach domek w Jazdowie, kładką przeszliśmy na drugą stronę Trasy Łazienkowskiej w kierunku Zamku Ujazdowskiego gdzie naszym oczom ukazały się ławeczki i brukowana droga osi Stanisławowskiej. Jak tylko odszukaliśmy kamienną tablice, poszliśmy za ciosem i do kolekcji zdjęć dołączyła tablica dedykowana Odprawie Posłów Greckich. Cały spacer nie trwał dużej niż godzinę, dlatego po wszystkim postanowiliśmy napić się dobrego kratowego piwa na Nowym Świecie… 🙂 Agnieszka Szafrankowska, Lidia Hołubowicz, Daria Stańczyk, Yuliia Koverziuk, Marcin Żebrowski


W moim pokoju z moimi rybkami

Wydział Prawa i Administracji UW
Galeria zostanie przedstawiona na terenie budynku WPiA UW w formie przypominającej paragraf "§".
michall
Swarzewo, Poland, Kaszubska checz
Galeria prezentować będzie tradycje i kulturę Pomorza i Kaszub.
WIESLAW STEPIEN
Galeria będzie umieszczona na wejściu do szkoły_ Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku. Miejsce będzie dostępne dla całej społeczności szkolnej i mieszkańców sąsiadującego osiedla.
Galeria na leżących obeliskach przed budynkiem CeNT.

Muzeum Fryderyka Chopina podczas remontu, co pokazuje, że Warszawa cały czas się zmienia.


at my home
I have no idea so far, but I will think about it:-)
Anna Niewiadomska

Барнаул
Размещение фотографий в газете "Алтайский политехник"
deniszhilyakov
Park Skaryszewski

W ostatnią sobotę czyli 18 listopada 2017 roku postanowiłam, że odbędę wycieczkę w jedno z miejsc, nad którym leciał balon. Była to niezwykła damska wyprawa! Grupa, która się ze mną wybrała powstała w bardzo niespodziewany sposób. Oprócz mnie - Marty, wybrała się Karolina. To akurat nie jest dziwne, ponieważ studiujemy razem na jednym roku (gospodarka przestrzenna). Kolejna trzecia towarzyszka to - Małgorzata. Małgosie poznałyśmy z Karoliną właśnie na varsavianistyce! Autorką naszego zdjęcia jest koleżanka Małgosi - Marta. Marta dowiedziała się o naszym przedsięwzięciu od Małgosi. Gdy usłyszała o balonowej misji stwierdziła, że też chce wziąć w niej udział! Dzięki Marcie powstały zdjęcia, które wysłałam Panu Doktorowi. Jak widać na zdjęciu udałyśmy się na Plac Piłsudskiego gdzie w oddali, za naszymi plecami widać Grób Nieznanego Żołnierza. Tematy, które wybrałyśmy i wyświetliłyśmy na naszych komórkach są nieprzypadkowe. Każda z nas ma wiele wspomnień z tymi miejscami - są to przemyślane wybory :). Akurat ja wybrałam Kampus UW Ochota, ponieważ moim pierwszym kierunkiem studiów była geologia, wiele czasu spędziła na Ochocie. Bardzo dziękuję za inspirujące zadanie do wykonania, które okazało się bardzo pouczające i jednoczące ludzi, którzy wcześniej się nie znali :).

V
Niestety w owym miejscu nie mam dostępu do drukarki, więc postaram się złączyć telefony w literę V - jak Varsavianistyka, aby tworzyły w miarę spójny, połączony z dwóch zdjęć obraz.
Vadamksiazek

Syfon kanalizacyjny pod Rondem Dmowskiego w Warszawie
Syfon kanalizacyjny pod Rondem Dmowskiego w Warszawie
MPWiK w m.st. Warszawie S.A.

ZSB
Główny korytarz szkolny. Zdjęcia+ obrazy na płótnie.
RolnikWeterynarz
Jako że jestem projektantem mebla i kocham Warszawę, chciałabym wrzucić na tło starych desek piękne zdjecia mojego miasta, żeby podkreślić i połączyć te dwie istotne sprawy. Vorrei in qualche modo sottolineare il fatto di essere innamorata dei mobili e di Varsavia. I would like in some way to emphasize the fact of being in love with the furniture and Warsaw.

Warszkowo, Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Armii Krajowej
Wystawa na sztalugach na parterze budynku szkoły.
Joanna
V Ściana z galerią podróżniczą
V Chcę aby zdjęcia Warszawy były rozpoczęciem galerii zdjęć z moich podróży, którą umieszczę na tej, jak na razie pustej, ścianie. Fotografie Warszawy będą umieszczone w centralnym punkcie i symbolizowały Warszawę jako serce Polski, miejsca gdzie każdą podróż rozpoczynam.
Mateusz Mejza

Skrzynki pocztowe mieszkańców Warszawy
(V) Moja galeria miała by postać wysłanych do warszawiaków zdjęć stolicy w formie pocztówek z wakacji. Taka galeria miała by na celu uświadomienie mieszkańcom, iż także tu, w Warszawie, mogą odpocząć i odkryć dzieje Europy.
Tomasz Rusiecki
Osiedle mieszkaniowe
V Chciałbym zamieścić galerię zdjęć na balkonach mieszkań znajdujących się w moim bloku (oczywiście po uzyskaniu wcześniej zgody i porozumienia z sąsiadami). Zdjęcia zostaną wydrukowane w odpowiednio dużym formacie tak aby mieszkańcy osiedla i osoby które się na nim pojawią mogły zatrzymać się na chwilę i przyjrzeć się jak wygląda ich miasto Warszawa ukazane w niezwykłych i niecodziennych okolicznościach.
pawel.w.2312
Restauracja Niebo w Gębie
Nasi goście cenią sobie jedzenie u nas. Transmisja z lotu będzie dodatkowym i niepowtarzalnym smakowitym deserem serwowanym w trakcie transmisji. Zaprosimy tego dnia więcej gości na wspólną podwójną ucztę.
Goha
Ściana na jednym z korytarzy Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym
V: W związku z tym, że nie wymyśliłam innego legalnego miejsca w którym mogłabym udostępnić balonową galerię tak dużej publice, pomyślałam o dawnej szkole podstawowej i mojej zaprzyjaźnionej Pani od plastyki i muzyki, która zgodziła się na współpracę ze mną. Miejsce i ściana może nie są najbardziej porywające, ale myślę, że sposób w jaki mam zamiar je tam umieścić już tak. Propozycję są dwie w zależności co zobaczę na balonowych zdjęcia: 1) fotografię które otrzymam wytnę w kształt różnych nut (ćwierćnuty, ósemki...) 2) bądź wytnę w kształt miejsc które one przedstawiają tj: PKiN czy Zamek Królewski itd.
JoalC
На сайте кафедры истории Отечества будут размещены фотографии с небольшим очерком об истории Варшавского университета. Целевая аудитория галереи - студенты, изучающие дисциплину "История", и посещающие сайт кафедры.

Ogród Botaniczny UKW
Zdjęcia będą umieszczone na przestrzennych znakach rozpoznawczych Ogrodu - elementach architektury i drzewach.
Katarzyna Marcysiak
brama kamienicy przy ul. Wołomińskiej na Pradze Północ
V Swoją galerię zamierzam stworzyć w bramie jednej z, pamiętających wojnę, kamienic praskich. W porozumieniu ze Wspólnotą Mieszkaniową i administracją budynku wywiesiłabym wydrukowane wcześniej zdjęcia wewnątrz bramy. Wybrałam to miejsce z racji tego, że od kilku lat mieszkam i pracuję na Pradze z młodzieżą i dziećmi nieprzystosowanymi społecznie. Myślę, że taka kolorowa wystawa w szarej i zaniedbanej rzeczywistości pozwoli mieszkańcom, zwłaszcza tym najmłodszym, przenieść się choć na chwilę w zupełnie inny świat.
Joanna Gonciarska
Polish Antarctic Station "Arctowski"
The gallery (if weather permits, because here, in Antarctic, it is very unpredictable) is going to be organised outside the station. The wintering staff might print a few photos taken from the air above Warsaw, and demonstrate them in a beautiful surroundings of King George Island.
Ewa
[V] Kawa z balonowym akcentem na Starówce
[V] Zaprojektowane nakładki na kawę byłyby rozpowszechniane dla ludzi biorących kawę na wynos. Miejscem, które wybrałabym na są okolice Krakowskiego Przedmieścia, gdzie jest dużo kawiarni, a szczególnie zaspanych studentów idących właśnie z kawą na uczelnię. Zdjęcia znajdowałyby się na nakładce w wyznaczonych polach.
[V] Patrycjaa
Skwer Słonimskiego
Galeria będzie miała postać małych interwencji w przestrzeń. Fotografie będą prezentowane w formie małych obrazków - interwencji, form wbudowanych w przestrzeń - ziemię, płyty chodnikowe, kamienie skweru im Antoniego Słonimskiego w Warszawie. Miejsca gdzie spędziłam swoje dzieciństwo i gdzie, jak to w dzieciństwie, pojawiło się moje marzenie o lataniu.
Patrycja Dolowy

Zdjęcia zrobione w Timna Park na telefonie moim oraz moich znajomych z UNiwersytetu Jagiellońskiego oraz AGH. Obok widoczne są buteleczki z kolorowym piaskiem. Przy wejściu każdy dostaje bilecik na plastikową buteleczkę oraz mapę. W jednym z punktów można znaleźć kolorowy piasek i samodzielnie wykonać wzorki, butelkę zapieczętowuje się gliną.

North Gate - 8th floor tarace
Jezeli pogoda pozwoli galeria zostanie zaprezentowana na tarasie budynku. Wyboru zdjec dokona komisja zlozona z czlonkow rodziny. Kazdy wybierze swoje ulubione zdjecie oraz dolaczy do zdjecia przedmiot identyfikujacy osobe.
krzys21
Legionowo, chodząc tuż nad ziemią
Galeria będzie zawieszona na taśmie, zawieszonej pomiędzy drzewami, w Legionowskim parku. Zdjęcia zawisną tuż nad ziemią, na taśmie po której chodzę, czyli pod moimi nogami, dzięki czemu, będę mogła poczuć się zupełnie jak załoga balonu lecącego nad Warszawą. Chodzenie po taśmie jest sportem, który kilka lat temu odkryłam (slackline) i które daje mi ogromne poczucie wolności, zatem i w tym względzie będę mogła łączyć się z ekipą balonu.
Iwona Lozinska

Park
v W mojej miejscowości w parku wyprowadzane są konie widoczne na zdjęciu, dzięki czemu bardzo dużo ludzi tamtędy przechodzi i będą mogli podziwiać zdjęcia Warszawy. Do barierki otaczającej wybieg dla koni przypnę spinaczami zdjęcia przedstawiające Warszawę.
Jlipska

Szkoła Podstawowa w Manieczkach
galeria będzie na boisku szkolnym
piaseckajustyna
Plac Zamkowy

Śladami MisjiB, odkrywając Warszawę na nowo.

Local Fablab
I will print outlines of the images on laser engraver and hang them above my desk in Bolzano Fablab.
Enciro
Warszawa
Varsavianistyka Moim pomysłem jest przerobienie zdjęć, które dostanę na wersję rysunkową i wstawienie na powstałych obrazach postaci i stworów znanych z legend warszawskich, a następnie wystawienie tak powstałych kompozycji w miejscach z tymi legendami związanymi. Przykłady na szybko (lista może się powiększyć): 1. Legenda o Warszawskiej Syrence - przy pomniku Warszawskiej Syrenki 2. Legenda o Bazyliszku - rynek Nowego Miasta 3. Legenda o Złotej Kaczce - ul. Tamka 39
Hubert
(v) Zachód Słońca Rondo Zesłańców Syberyjskich
(v) Zachód Słońca Rondo Zesłańców Syberyjskich zdjęcia będą przewieszone przez dwie strony wiaduktu na wysokości 2m w pod podstawą tak, żeby kierowcy stojąc w korku (często są tu korki, a nawet bez korków samochody stoją około minuty) mogli je oglądać. Zdjęcia będą przedstawiały rozbudowę Ochoty na przestrzeni lat
DamianB
Fotogramy z lotu balonem zostaną zaprezentowane w sposób pokazany na zdjęciu Marcina Brzomińskiego. Zostaną wydrukowane w formacie A3, zafoliowane i przypięte zszywkami do płotu. Po zmroku ekspozycja będzie podświetlana. Czas trwania wystawy - miesiąc. Zakłada się wydanie fotoksiążki poświęconej wystawie.


Sala Kominkowa
Wydruki zdjęć umieszczane na tablicach, ścianach, ewentualna transmisja danych przez rzutnik multimedialny, tablety, telefony komórkowe.
Ryszard Dolatkowski

Altai Regional Universal Library named after V.Y. Shishkov (Barnaul, Russia)
Margarita
Galeria będzie zawierać nasze zdjęcia pod pomnikiem de Gaulle'a.


Wisła
V_ sposób prezentacji to zrobienie niewielkich tratw z odnalezionych w okolicy kawałków drewna oraz przyczepienie do nich zdjęć. Gdy Wisła przestanie być skuta lodem a natura będzie ożywać z zimowego snu tratwy zostaną spuszczone wraz z biegiem Wisły.
V_r_fabisiak


PSP nr 3 Gogolin
Zamierzam wykorzystać szkolne korytarze, na których umieszczę zdjęcia.
Małgorzata
Szyba mojego samochodu
Zamierzam wydrukować zdjęcia i przykleić je na tyknie szyby samochodu i przejechać sie po miejscowości Piaseczno
Dominika_17
Warszawa - Ursynów - Galeria Bal(k)onowa
Tu powstanie moja Galeria Bal(k)onowa. There will be my Balloon Gallery (Galeria Balkonowa). Hier ensteht meine Bal(k)on-Galerie.
Nilobo
TEXT IN ENGLISH AS THE SECOND Wybrane zdjęcia lotnicze z transmisji balonowej będą odbierane i eksponowane również w szkołach policealnych Zakładu dla Niewidomych w Laskach koło Warszawy. To duże wydarzenie otwierające nowe perspektywy w kształceniu osób niewidomych i niedowidzących. Autor projektu BALLOON-SCI-ART-GALLERY proponuje bowiem wykorzystanie zdjęć do tworzenia w umyśle osób niewidomych abstrakcyjnych odwzorowań przestrzeni, będącej poza ich dotychczasowym zasięgiem sensorycznym (dotyku, słuchu) i intelektualnym, gdyż niewidomi nie mieli z nią dotąd do czynienia. W zamierzeniu jest wyznaczenie w wirtualnej przestrzeni atmosfery nawet punktu i kierunku, którego zostało wykonane dane zdjęcie lotnicze jako postać płaskiego rzutu na płaszczyznę. I spojrzenie na miasto z tej perspektywy w tak abstrakcyjnym dla niewidomych odwzorowaniu. To pionierskie podejście dzięki rozszerzonej interpretacji zdjęć lotniczych galerii balonowej nie tylko pozwoli niewidomym zrozumieć sposób wykonywania zdjęć lotniczych, ale może nawet stać się rewolucją w pojmowaniu przestrzeni. Akcja prezentacji zdjęć galerii będzie odbywała się więc w kilku miejscach na raz: w Zakładzie dla Niewidomych w Laskach, w wybranych realnych obszarach na Ziemi, na powierzchni trójwymiarowych makiet, w abstrakcyjnej przestrzeni wyznaczonej eksperymentalnie, a przede wszystkim w umysłach odbiorców obrazów. Przygotowanie do tak ambitnego zadania wymaga wielu wcześniejszych przygotowań metodycznych. Pierwsze próby w terenie z niewidzącym i niedowidzącym uczniami Zakładu w Laskach, w obecności ich opiekuna, zostały przeprowadzone na placu Zamkowym w Warszawie przy makietach Starego Miasta. Potwierdziły, z jakimi wielkimi problemami trzeba się będzie obustronnie zmierzyć. Ale pierwsze próby wypadły pomyślnie. Powstają być może nowe praktyczne narzędzia i nowe możliwości rozszerzające przestrzeń abstrakcji, w której będą mogły poruszać się osoby ociemniałe., dając im możliwość autolokalizacji w przestrzeni ponad Ziemią. Pokazuje to również potencjał wychowanków i ich chęć interpretacji nie tylko samego sposobu wykonywania zdjęć lotniczych, ale wejście w całkowicie nową przestrzeń pojęciową. ENGLISH Selected photos from the balloon transmission will be exhibited in the colleges of the Educational Centre For The Blind in Laski near Warsaw. It is going to be a grand event, as it will introduce new approach into education of the blind and visually impaired people. The images from BALLOON-SCI-ART-GALLERY project can be used to recreate abstract spaces in the minds of the visually-impaired, reach to what was out of their sensory (touching, hearing) and intellectual scope until now, as they have not had a chance to come into contact with it yet. The author of the project intends to establish a point and direction in the virtual space of the atmosphere captured on the photograph and present it as a flat projection on a plane. We want to enable the visually impaired to experience the city from that abstract perspective. This pioneer approach will not only enable the blind to understand how the aerial photos are taken, but it can also be a new, completely revolutionary way to interpret space. The presentation of the gallery will take place in many places simultaneously: in the Educational Centre For The Blind, in a few selected spots around the world, on 3D models, in the experimentally designed abstract space, and, first and foremost, in the minds of the viewers. Undertaking such an ambitious task requires thorough methodological background. The first attempts to adapt the idea took place on the Castle Square in the Old Town in Warsaw, with the participation of a blind and a visually-impaired students of Centre in Laski, who were accompanied by their teacher. They proved that the challenges with which we will have to deal are tremendous, however their results were satisfying so far. Working hard like this, we might come up with new tools and opportunities to expand the abstract space where the blind could move and locate themselves as if they were in the real space over earth. The scientists are going hand in hand here with the Laski students, who are eager to participate, enter that space and interpret the balloon photos in their own way.

Wydział Biologii UW na Kampusie Ochota

galeria drzew
Zdjęcia będą powieszone na drzewach
Oskar
Podniebna Galeria
Galeria zlokalizowana i zorganizowana będzie w "moim miejscu na ziemi", na łonie natury, wśród zieleni i kwiatów, śpiewu ptaków i bezkresu nieba.
KatarzynaWasiak
Zdjęcia zostaną wyeksponowane z wykorzystaniem stojaków na rowery, które z racji pory roku są puste.

Postaraliśmy się nie uciąć żadnej części zamku, jednak panorama nie udała nam się do końca, to głównie przez warunki w jakich wykonywaliśmy zdjęcie, bowiem padał rzęsisty deszcz.

Teren fokarium w Helu
Galeria będzie zorganizowana na terenie fokarium w Helu. nadesłane zdjęcia zostaną wydrukowana i będą prezentowane publiczności
Stacja Morska
Wierszyna
1. Widok na wieś Wierszyna z góry Miru-Mir. Kiedy w 1910 r polscy osadnicy szukali miejsca, gdzie mogliby się osiedlić, gdy zobaczyli tę górę postanowili, że pod tą górą rodzi się wieś. Пейзаж на деревню Вершину с горы Миру-Мир. Когда в 1910 году Поляки искали, где расположиться, то когда увидели эту гору, то сказали что здесь родится наша деревня. 2.Wierszyna. To jest kościół pod patronatem św. biskupa i męczennika Stanisława. Вершина. Это костел под потронатом святого епископа и мученика Станислава. 3. Jeden z domów z ogrodem wybudowany na wzór pierwszych domów w Wierszynie początku XX wieku. На этой изображении виден дом с огородом. Он был построен по образцу первых домов в Вершине в начале xx века.
Jaroslav


Chciałem zorgnizować wycieczkę, która by odpowiadała by świątecznemu nastroju. Więc moim zdaniem Rynek Starego Miasta jest jednym z najlepszych miejsc dla takiej wycieczki.

Zdjęcie jest zrobione niedaleko trasy lotu balonem. Niestety nie zostało ono ujęte w fototransmisji, a uważamy, iż jest to warte zauważenia miejsce w kwestii życia warszawskich studentów. Dlaczego? Jest to miejsce nie tylko każdego Warszawiaka, ale każdego studenta - niekoniecznie nawet narodowości polskiej. Katsiaryna (współautorka projektu) jest Białorusinką, dlatego postawiłyśmy na miejsce pozbawione jakichkolwiek oznak przynależności. Jest to bowiem miejsce wszystkich studentów, jednoczących się wokół danej społeczności, nie zaś narodowości. Biblioteka Uniwersytecka przy ulicy Dobrej, oprócz kampusu głównego, jest największym symbolem grupy tych młodych i pełnych ideałów ludzi. To właśnie tutaj możemy spotkać znajomych z gimnazjum czy z liceum. To właśnie tutaj możemy poddać się wirowi nauki przed sesją. Brakowało nam tego miejsca na trasie, dlatego korzystając z pracy doktora Ostrowskiego, jaką było wykonanie wspaniałych zdjęć z lotu balonem, które częściowo przedstawiamy, chciałybyśmy, aby również ono stało się częścią tego projektu. Na zdjęciu jesteśmy my dwie oraz bliscy nam znajomi, dzięki którym byłyśmy w stanie swój zamysł w ogóle zrealizować. Poczułabym się źle, gdybym o nich nie wspomniała. Od lewej strony: Alicja, Zuzanna, Małgorzata, Barbara, Katsiaryna (współautorka pracy), Sandra (czyli ja) oraz Oskar. Zdjęcie robiła równie zaangażowana Aleksandra. Jesteśmy dumni z tego, że możemy być częścią tego projektu. I cieszymy się, że możemy poprzez to zdjęcie dać coś od siebie do pracy, którą Pan Doktor Ostrowski wykonuje.

Obrzeże Pól Mokotowskich
W miejscu dostępnym z ograniczeniami, w holu na ścianie, za zgodą zarządzających Przedstawiony obraz jest wycinkiem numerycznej wysokościowej mapy Polski opracowanej na podstawie danych Numerycznego Wysokościowego Modelu Polski (DTED2) uzyskanych z ówczesnego Zarządu Topograficznego WP w roku 2000. Była to innowacyjna wizualizacja numeryczna całego kraju dostosowana do potrzeb ukazania wzajemnych powiązań procesów rzeźbotwórczych i rysów budowy geologicznej terenu. Na załączonym wycinku obraz Warszawy i jej otoczenia zawiera informacje analogowe o ukształtowaniu terenu, jego formach akumulacyjnych oraz erozyjnych, które są odzwierciedleniem rzeźbotwórczych procesów z okresu późnego plejstocenu, zakończonego przed około dwunastoma tysiącami lat i następującego po nim holocenu trwającego do dzisiaj. Widoczne są doliny głównych rzek i strumieni, liczne mniejsze wcięcia erozyjne w postaci wąwozów, zarysy stromych skarp otaczających te formy, oraz liczne pola wydmowe i pojedyncze wydmy paraboliczne wędrujące ogólnie z zachodu na wschód, zbudowane z piasków wywiewanych z sandrów pozostawionych przez wody na przedpolu topniejących lodowców, oraz na licznych tarasach rzecznych. Na taki podkład mapowy będą nanoszone zdjęcia z misji balonowej. Zdjęcia będą wielkości znaczka i wbijane szpilkami w miejscach, które odpowiadają treści obrazów balonowych. W ten sposób mapa numeryczna zostanie uczytelniona współczesnymi obrazami i ich lokalizacją, a obrazy balonowe będą geolokalizowane w kontekście trzeciego wymiaru rzeźby terenu. == Presented image was derived from the Digital Elevation Map of Poland generated in 2000 on the DTED2 2000, kindly offered for scientific use by the then Geographic Inspectorate of the Polish Army. It was the first DEM visualized for the geological purpose which covered the entire territory of Poland. Due to selected vertical exaggeration, shadowing and special coloring sequences, the interaction between the geological processes and terrain sculpture became obvious at wide extents. The attached part of DEM covering Warsaw and surroundings contains analogue information on a terrain sculpture, and its accumulation and erosion forms, which reflect geological processes active since the late Pleistocene terminated twelve thousand year ago, throughout the Holocene till the Recent. There are visible main rivers’ valleys and tributaries and erosion cuts as gorges and ravines, well outlined steep cliffs and embankments, and numerous dune fields and solitary dunes, all heading from West to East. These forms are composed of fluvial glacial and alluvial sands deposited as sanders in a front of glacial ice and/or upon river terraces and wind blown away in dry periods. Image colors reflect differences in elevation with reference to sea level, here were arbitrarily chosen to emphasizing a contrast between the glacial plateau and erosion gashes. The produced digital map of terrain sculpture will serve as a pin-post base for the pictures taken by way of the Baloon Mission. Balloon taken pictures of post stamp size will be pinned down on map in places they represent. Thus the digital map will be enlighten with the latest of terrain slides, geo localized upon a terrain 3-D sculpture.
SO
Siedziba Telewizji Polsat
I would organise the pictures as a pattern right under the Polsat logo.
Larky
Razem z kolegami z roku zrobiliśmy etiudę statyczną i uchwyciliśmy ją na zdjęciu razem z najciekawszymi naszym zdaniem zdjęciami z lotu nad Warszawą.

A. N. Sevchenko Institute of Applied Physical Problems of Belarusian State University
In this place there is a department of aerospace researches of Belorussian State University, Minsk, Kurchatova, 7. ( 6 floor ) Unique aerial photos will be in there honor place between photos of aerospace hardware and history of our department. We'd like to compose them with some of our photos if it'll be logical and creatively
Alexy V. Chumakov


Zainspirowane grupą osób pracujących w Warsaw Financial Center, która wyszła na dach powitać transparentem misję B, postanowiłyśmy właśnie tam stworzyć naszą galerię. Uważamy to za swoistego rodzaju metaforę zachowania koloru życia i ciekawości świata, pomimo otaczającej nas często szarej rzeczywistości biurowej. POZDRAWIAMY!!! AD, MM, KM, NS,AS,DJ

Bez Filtru
V Moja galeria miałaby tytuł "Bez Filtru". Zdjęcia byłby zrobione wyłącznie przeze mnie i przyczepione do drzew w drewniano/szklanych ramkach. Galeria mieściłaby się na terenie mojej działki, na której znajduje się maleńki domek i ogrom wysokich drzew.
KatarzynaKaniewska

Zdjęcia będą rozwieszone na ścianiach domu moich dziadków tworząc galerię cudownej Warszawy z Lotu Orła. Фотографии будут вывешены на стенах дома моих дедушки и бабушки, тем самым создавая фотогалерею чудесной Варшавы с высоты птичьего полёта. Фатаграфіі будуць вывешаны на сценах хаты маіх дзядулі і бабулі, тым самым ствараючы фотагалерэю цудоўнай Варшавы з вышыні птушынага лёту.

#

Warszawa nie taka dzika - Las Choszczówka
[V] Swoją galerię planuję zaprezentować wszystkim spacerowiczom mijający okoliczny obiekt służący wyłapywaniu głównych mieszkańców okolicznego lasu, czyli dzików. Wspomniany obiekt nadaje się idealnie na galerię ze względu na swoją powierzchnię. Oczywiście zdjęcia zostaną wywieszone wyłącznie na zewnątrz wspomnianego obiektu.
Vmagdalenakulczyk
Gruba Kaśka - największa w Polsce studnia infiltracyjna
Galerię mamy zamiar zorganizować w tunelu pod Wisłą, który prowadzi do Grubej Kaśki. Galeria w formie wydruków z wykorzystaniem sztalug malarskich
MPWiK w m.st. Warszawie S.A.
Geopark Kielce-Ogród Botaniczny
Fotografie eksponowane będą w różnych miejscach Ogrodu Botanicznego w Kielcach, uwzględniając unikalny charakter poszczególnych nasadzeń oraz jesiennego wyglądu poszczególnych roślin. Ekspozycja w Ogrodzie Botanicznym będzie korespondowała z wystawą w innym obiekcie Geoparku Kielce - Centrum Geoedukacji.
Geopark Kielce-Ogród Botaniczny


Instytut Geografii Miast i Turyzmu, Wydział Nauk Geograficznych UŁ
Galeria zostanie wywieszona w budynku Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego w Łodzi. W obiekcie tym znajdowała się w przeszłości fabryka włókiennicza. Wystawa będzie powiązana z ekspozycją zdjęć w budynku École Normale Supérieure de Lyon. Budynek ENS zaprojektowany przez światowej sławy architekta Henri Gaudin zajmuje aktualnie miejsce wyburzonej fabryki. Polsko-francuska Galeria zdjęć z lotu balonów nad Warszawą ma uświadomić odbiorcom, że miasta zmieniają się każdego dnia. Zmiany cywilizacyjne i ewolucja potrzeb mieszkańców miasta wymusza czasem radykalne działania takie jak wyburzenia bądź mniej inwazyjne jak adaptacja na nowe funkcje. Krajobraz każdego miasta jest ulotny, uchwyćmy więc go w konkretnym miejscu i czasie bo za chwilę się on zmieni!
RuDeRe Urbana Lab

Gwiazda Polski
Gdybym miała możliwość zorganizowania galerii, stworzyłabym ją w następujący sposób: na Skwerze Gwiazda Polski ustawiłabym kilkanaście małych balonów wypełnionych helem, by mogły utrzymywać się nad ziemią. Każdy z nich stylizowany byłby na wygląd klasycznego balonu lotniczego z małym plecionym koszykiem. W każdym z nich znajdowałoby się kilka zdjęć lotniczych oraz ważne i ciekawe informacje o historii i rozwoju Polskiego lotnictwa.
Malwina Kijowska

Jedna z sal Szkoły Podstawowej nr 319 w Warszawie
Galeria powstanie w postaci wydruków zdjęć lub wyświetleniu ich za pomocą rzutnika w trakcie zajęć w szkole. Mam nadzieję, że sprowokuje ciekawą rozmowę z uczniami.
Michał Domański


Żyrardowski las
[Varsavianistyka] Żyrardowski las jest często odwiedzanym miejscem,głównie rodzinne spacery,dlatego w jesiennej scenerii tego miejsca wystawa idealnie się skomponuje.Zdjęcia zostaną rozwieszone na sznurku wzdłuż drzew.
Dominika Migda